Морський дрон + ракета Р-73: у ГУР розповіли подробиці збиття ворожих гелікоптерів

14 січня 2025 р. 11:39

14 січня 2025 р. 11:39


Спецпідрозділ ГУР МО України Group 13 вперше в історії збив російський гвинтокрил за допомогою морського дрону. Командир підрозділу з позивним «13-й» розповів, як українські інженери й військові змогли спільно реалізувати історичну операцію.

Командир «13-й» розповів, що ця операція стала результатом багатомісячної підготовки й безперервної роботи їхньої команди. За його словами, вони вперше використали морський дрон для знищення повітряної цілі. Він зазначив, що задача була ризикованою, але команда була впевнена у своїх силах.

«Ми бачили мету і розуміли, що час йде на хвилини. У цій операції ми не ховалися від авіації, як зазвичай, а, навпаки, шукали зустрічі з противником. Гелікоптер — швидка ціль. Як тільки він з’являється у полі зору, є лічені хвилини, щоб зайняти вигідну позицію для пуску. Ми все прорахували, і ракета влучила в ціль із першого запуску », — згадує командир підрозділу Group 13.

Йдеться про операцію, під час якої дрони українського виробництва «Магура» зуміли вивести з ладу два ворожі гелікоптери й ще один серйозно пошкодити. За словами командира, це вдалося зробити завдяки модернізації ракетного комплексу, адаптованого до запуску з поверхні води.

«У цій операції ми використали модернізовану ракету Р-73, яка була адаптована для запуску з водної платформи. Це складна задача, адже ракета спочатку створювалася для повітряного старту з літаків, що мають вищу початкову швидкість», — «13-й».

За його словами, модернізована ракета Р-73, яка раніше належала до класу «повітря — повітря», була оснащена новою системою наведення, здатною працювати у ширшому куті. Її дальність ураження сягає до 40 км, а вага бойової частини становить близько 8 кг. Для адаптації до водного старту українські інженери суттєво вдосконалили систему запуску, зробивши можливим її ефективне використання на борту морського дрона.

«Це перший випадок в історії, коли морський дрон збив повітряний об’єкт. Ми довели, що навіть із водної поверхні можна ефективно працювати по повітряних цілях. Це відкриває новий горизонт у морській війні», — наголошує «13-й».

На рахунку підрозділу Group 13 вже 9 потоплених і 6 пошкоджених ворожих суден. А тепер і нова віха — повітряні цілі. Зараз команда адаптує нові тактики для боротьби з авіацією ворога.

«росія змушена переглянути свої стратегії. Їхній флот і авіація більше не є недоторканними. Ми фактично паралізували Чорноморський флот росії. Вони бояться виходити за межі своїх баз», — резюмує «13-й».

Як повідомляла АрміяInform, морські дрони Magura V5 кілька разів до цього вже атакували ворожі повітряні цілі, але раніше підбита техніка все ж «дотягувала» до берегової лінії або аеродрому.

Морський дрон + ракета Р-73: у ГУР розповіли подробиці збиття ворожих гелікоптерів

Джерело: armyinform.com.ua