вологість:
тиск:
вітер:
США тепер бояться балістичних ракет великої дальності Пакистану, які начебто зможуть долетіти навіть до Америки
Високопосадовці США стверджують, що Пакистан начебто працює над створенням балістичних ракет великої дальності, які в перспективі зможуть вражати долітати до різних куточків світу, в тому числі Америки, тому «для профілактики» уже запровадили санкції проти кількох установ пакистанського ОПК, залучених до ракетної програми.
В цій ситуації дивує не тільки парадоксальність заяви про масштаб ракетної загрози від Пакистану та факт запровадження санкцій, але й також дивує можливий прихований мотив таких дій.
Як деталізує Arms Control Association , спочатку під час промови 19 грудня 2024 року заступник радника з національної безпеки Джон Файнер просто заявив, що мовляв "Пакистан розробляє все складніше ракетні технології", і що мовляв "ракетна діяльність Пакистану несе наростаючу загрозу Сполученим Штатам Америки".
Ну й окрім того, під час брифінгу 3 січня 2025 року для неурядових експертів неназвані чиновники США заявили оцінку, що мовляв уже за кілька років або кілька десятків років Пакистан зможе створити свої ракети великої дальності.
Американці наголошують, що перш ніж запроваджувати санкції проти Пакистану, пропонували своїм опонентам налагодити систему обміну інформацією, але пакистанці ввічливо відмовились. Крім того, США уже запровадили санкції проти деяких суб’єктів в Білорусі та Китаї, які начебто також допомагають Пакистану в його ракетній програмі.
Перший парадокс у цій ситуації полягає в тому, що найпотужнішим наразі зразком ракетного озброєння є балістична ракета середньої дальності Shaheen-III, максимальна дальність пуску якої оцінюється в 2750 кілометрів. При цьому є твердження, що пакистанська Shaheen-III має роздільну БЧ та виступає носієм ядерної зброї.
Другий парадокс полягає в тому, що наприклад за оцінкою того ж IISS , ракетна програма Пакистану дещо менше аніж повністю покладається на технології від Китаю. Тому доволі дивно виглядає, коли США тут говорять про загрозу лише від перспективних пакистанських ракет, які ще не створені, і при цьому якби випускають з уваги цілком існуючий фактор китайської загрози.
Раніше Defense Express писало про те, що у січні 2024 року Пакистан заявив, що має гіперзвукову ракету, і ми тоді аналізували, це правда чи гонитва за модою.
Джерело: defence-ua.comНовини рубріки
Еволюція по-російськи — окупант відмовився від прямоходіння, щоб врятуватися від дронів
15 січня 2025 р. 21:30
Касетні снаряди та танковий удар: як Сили Оборони зупинили наступ ворога на Курщині
15 січня 2025 р. 21:03
Кандидат у держсекретарі США розповів про своє бачення мирних переговорів України та Росії
15 січня 2025 р. 20:41