вологість:
тиск:
вітер:
Що реально може РФ по ракеті "Орешник", можуть дати дані по виробництву в Китаї БРСД DF-26
Одним із елементів ракетного арсеналу Китаю є балістичні ракети середньої дальності типу DF-26, по яким вважається, що вони можуть нести як і ядерну, так і "конвенційну" БЧ масою 1500 кілограмів, і котрі мають дальність польоту до 5000 кілометрів, що цілком достатньо, щоб наприклад вдарити по важливій для США базі в Тихоокеанському регіоні на острові Гуам.
В публічному доступі з’являються різні дані по тому, в якому темпі Китай може виготовляти пускові установки під DF-26. Ці дані корисні не тільки для оцінки, в якому темпі КНР може виготовляти такі БРСД, але й також для орієнтовного розуміння, які реальні можливості може мати Росія в плані виробництва балістичних ракет середньої дальності "Орешник".
Для початку можемо опертись на дані довідника The Military Balance 2024, в якому заявляється зокрема про те, що на початок минулого року Китай міг мати загалом 140 пускових установок під БРСД типу DF-26. Водночас, у тексті доповіді Пентагону по воєнним спроможностям Пекіну станом на грудень 2024 року, яка циркулює в західних ЗМІ, заявляється зовсім інший показник – НВАК начебто уже може мати аж 250 пускових під БСРД типу DF-26.
Втім, у цьому питанні можна також опертись на нову публікацію від агентства Janes , в якій йдеться про наступне. Станом на грудень 2024 року супутникові знімки, виконані за допомогою радарів з синтезованою апертурою показали, що на той момент на майданчику відкритого зберігання електромеханічного заводу "Сінхан" в Пекіні лишалось стояти 26 пускових установок під БРСД типу DF-26.
Для порівняння тут використовуються дані, що станом на вересень 2024 року на тому ж майданчику стояло аж 59 пускових установок під DF-26. Із чого може випливати, що за жовтень-листопад НВАК отримала додаткові 33 пускові установки під DF-26, що є доволі загрозливим показником.
Бо до цього моменту вважалось, що збройні сили Китаю щороку отримують максимум по 36 пускових установок під БРСД типу DF-26, у той час як лише на одну ракетну бригаду НВАК треба саме по 36 ПУ. В даному контексті логічним є пояснення, що готові пускові установки для китайської армії можуть бути потрібними в разі, якщо в ці ПУ треба зарядити готові балістичні ракети середньої дальності.
З чого, в свою чергу, можна робити висновок, що китайський військово-промисловий комплекс із усім величезним ресурсом Піднебесної наразі здатен забезпечити стандартні темпи виробництва орієнтовно 36 балістичних ракет середньої дальності типу DF-26, при тому, що ці БСРД – аж ніяк не єдиний тип ракетного озброєння, який наразі виготовляє Китай.
При цьому всьому не можна виключати й такий варіант, що китайці могли навмисне піти на певну дезінформацію, і навмисне перемістити в інше місце згадані вище 33 пускові установки під DF-26, про які писало Janes. Можлива мета такої дезінформації – створити в західних аналітиків перебільшені уявлення про можливості Китаю виготовляти балістичні ракети середньої дальності як клас озброєння, що напряму загрожує США в Тихоокеанському регіоні.
Все вищевикладене в свою чергу підтверджує висновок по можливостям російського ВПК виготовляти балістичні ракети середньої дальності типу "Орешник", який на початку грудня 2024 року заявляло Головне управління розвідки Міноборони України.
Тоді ГУР МОУ заявляло оцінку, що поточні можливості країни-агресора дозволяють їй виготовляти до 25 ракет типу "Орешник"на рік. Судячи з усього, мова була саме про те, що Росія може вийти на такі темпи виробництва БСРД "Орешник" лише за умови, якщо призупинить виробництво МБР РС-24 "Ярс", котрі складають основу ядерної тріади країни-агресора.
При цьому також треба розуміти й те, що усе виробництво балістичних ракет великої дальності в РФ зав'язано єдине підприємтство - "Воткинский завод" у місті Воткінськ, що розташовне в Удмуртії.
Джерело: defence-ua.com
Новини рубріки
У МОУ закликали партнерів України приєднатися до Коаліції артилерії
20 січня 2025 р. 19:21
На Миколаївщині сапери знищили авіабомбу ФАБ-500
20 січня 2025 р. 19:21