вологість:
тиск:
вітер:
«Я — їхні очі»: аеророзвідник «Самсунг» про супровід піхоти та евакуацію поранених під покровом ночі
У вирі бойових дій кожен військовий виконує свою важливу роль. Аеророзвідники, ризикуючи життям, забезпечують українських захисників цінною інформацією та допомагають нищити ворога. Про будні аеророзвідки, нічні операції та зустрічі з окупантами розповів боєць з позивним «Самсунг».
Історію бійця оприлюднили на сторінці 141 окремої механізованої бригади.
За словами «Самсунга», його основне завдання — постійне ведення розвідки та спостереження за ворогом. «Моя робота полягає в постійному веденні розвідки, спостереженням за ворогом, за його можливим переміщенням, за спробами штурму, просочування до наших позицій», — ділиться аеророзвідник.
Ворог часто обстрілює позиції українських дронарів, вони для нього одні з пріоритетних. «Якщо знають, приблизно де можливо є наші позиції, застосовують все, щоб знищити. Від початку до кінця посадка постійно прострілюється артилерією, мінометами», — розповідає «Самсунг». Окрім того, окупанти активно застосовують дрони різних типів, намагаючись виявити його позиції. «Часто ворог нас вишукує, залітають ворожі дрони, ворожі ФПВ, „крила“, камікадзе. Постійно нам треба виходити з укриття, з бліндажа, щоб дрона винести, забрати й так далі», — додає він.
Один з епізодів, яким поділився «Самсунг», демонструє ефективність використання дронів для ураження живої сили противника. Виявивши ворожого солдата без зброї та захисту, аеророзвідники почали спостереження. Після того як окупант спробував сховатися під підбитою технікою, по ньому було завдано удару FPV-дроном. В результаті з укриття вибігло спочатку троє, потім шестеро окупантів, які намагалися втекти. «Там вже навіть не було ніякої черги, як в нас працює. Просто всі туди, серія „ефпівішок“, скидів і так далі. В загальній кількості ми розбирали дев’ять „кацапів“, які просто бігли натовпом дружно по посадці», — згадує «Самсунг».
Важливим аспектом роботи «Самсунга» є супровід та забезпечення безпеки української піхоти під час нічних операцій. «Тому що все переміщення відбувається частіше вночі, для більшої безпеки. Ну і йдуть вони практично наосліп, вони не бачать нічого, а я — їхні очі, я вказую їм дорогу, як їм безпечніше зайти, коли їм краще сховатися», — пояснює він. Аеророзвідник також допомагає евакуювати поранених бійців, скидаючи їм воду та медикаменти.
Навчання з управління дронами «Самсунг» пройшов досить швидко — за два тижні. Проте основні навички він здобув безпосередньо під час виконання бойових завдань. Нині, взимку, коли світловий день короткий, робота аеророзвідника стає ще більш напруженою, адже доводиться працювати переважно вночі, відпочиваючи лише кілька годин.
Як повідомляла АрміяInform, 38-річний Богдан, позивний «Ворон», командир взводу мінометної батареї 128 окремої гірсько-штурмової бригади, має досвід бойових дій ще з 2014 року.
Джерело: armyinform.com.uaНовини рубріки
Загнали під згорілу «броню», розмазали по снігу — полювання наших пілотів на Курщині
23 січня 2025 р. 19:20
В Одесі рекетири «вибивали» з військовослужбовця ЗСУ похоронні за батька
23 січня 2025 р. 19:20
Сирський хоче запровадити цензуру під час війни
23 січня 2025 р. 19:20