вологість:
тиск:
вітер:
Хто для ЗСУ крім CAESAR знайшов ще й 2С1 "Гвоздика", для кого РФ знайшла "зайву" техніку та інші новини тижня
Пропонуємо ознайомитися з оглядом подій та матеріалів тижня, короткий опис яких ми зібрали для вас у цій статті.
Кому РФ відправляє "зайву" зброю
Раніше цього місяця у мережі з’явилися фото російського озброєння в Малі, а згодом й уточнення, шо йдеться про "Африканський корпус" так званого міноборони РФ, зокрема йдеться про сім Т-72Б3, п’ять БМП-3 і ще півсотні інших різних бронемашин.
Передусім тут варто відзначити, що "Африканський корпус" по суті є реінкарнацією "Вагнерів", а також той цікавий факт, що РФ для нього знайшла "зайвої техніки" у такій кількості, яка ймовірно навіть може переважати збройні сили Малі.
Дрони на оптоволокні
"Птахи Мадяра" нещодавно розповіли, що Україна тепер має вітчизняні дрони на оптоволокні, які мають досить значну дальність польоту - аж до 41 км , а темпи виробництва сягатимуть тисячу одиниць на місяць.
Це буде важлива зброя, щоб виносити передусім артилерію та зенітні ракетні комплекси російського окупаційного війська. Розповідаємо, про що саме каже факт наявності таких дронів .
САУ для України
Данія направила в Україну не лише всі свої 19 САУ Caesar , а також M109A3, які були відновлені зі зберігання, а й десь знайшла для ЗСУ радянські 122-мм 2С1 "Гвоздка". При цьому їх передача відбулась без жодного анонсу.
Більше того, взагалі про це вдалось дізнатись лише завдяки тому, що уряд Данії "мовчки" оновив перелік озброєння та військової техніки, що передано до України. І якщо інші уряди додатково інформують про розширення допомоги, то данці ніяк не афішували. А от на оновлення переліку звернув увагу данський безпековий аналітик Ганс Тіно Хансен.
Чим збивати "Орешник"
В Україні немає систем, які можуть перехопити балістичні ракети середньої та міжконтинентальної дальності, зокрема й так званий "Орешник", про що повідомив Головнокомандувач Збройних Сил України Олександр Сирський під час свого інтерв'ю.
Але ця інформація, яка була очевидною для тих хто має уявлення про можливості та призначення різних зенітних ракетних комплексів, вочевидь стала сюрпризом для більшості. Розповідаємо, чому Patriot не може протидіяти "Орешнику" і що дійсно потрібно.
Туреччина та Монголія
Туреччина збудує в Монголії завод по виробництву патронів до стрілецької зброї. Крім того, оборонне відомство Монголії хоче за допомоги Туреччини збудувати на своїй території завод по виробництву різних типів безпілотників.
Крім того, ще з 2016 року Туреччина взяла на себе питання про навчання військовослужбовців та офіцерів збройних сил Монголії на базі своїх військових навчальних закладів. Розповідаємо про можливо найбільш незвичайний у світі збройний альянс .
Джерело: defence-ua.comНовини рубріки
Ключове призначення на Сході: Михайло Драпатий очолить ОСУВ «Хортиця»
26 січня 2025 р. 22:01
ЗСУ зберігають буферну зону на території Росії, щоб убезпечити Суми та Харків - Зеленський
26 січня 2025 р. 21:54
ЗСУ знищили склади з дронами-камікадзе в РФ
26 січня 2025 р. 21:28