У РФ офіційно прокоментували появу на фронті віслюків та апелювали до протитанкових собак-камікадзе

07 лютого 2025 р. 12:15

07 лютого 2025 р. 12:15


Появу на фронті у стані ворога справжніх віслюків, які використовуються для доставки вантажів , можливо сприймати, як у ключі дефіциту у росіян автотранспорту, так і спроб окупантів налагодити логістику через маршрути, які недоступні для транспорту.

Але у самій РФ інформація про реальні особливості ведення війни "другою армією світу" своєї "триденної операції" вже майже три роки набула доволі широкого розголосу. Особливо враховуючи те, що віслюки у війську з'явились за лінією забезпечення так званого міноборони РФ, а не волонтерській ініціативі.

Ця історія навіть змусила російські державні ЗМІ пояснити це, у чому їм допоміг член оборонного комітету так званої "Госдуми", депутат від комуністичної партії, генерал-лейтенант у відставці, Віктор Соболев, який у 2000-х роках командував 58-ою загальновійськовою армією.

"Зараз дуже великі складнощі у забезпеченні частин та підрозділів, у тому числі, штурмових загонів та груп тощо, боєприпасами, військово-технічним майном, та продовольством теж. Якщо використовуються якісь методи, зокрема осли, коні тощо для доставки боєприпасів та іншого майна на передову - це нормально", - цитують його російські видання.

При цьому сам факт визнання проблем для РФ доволі цікавий сам по собі, бо це йде у розріз з офіційною пропагандою за якою все може бути лише "чудово" або "згідно норм". Але російська пропаганда не була б російською, якби не вплела у пояснення традиційне "діди воювали".

"У нас у Велику Вітчизняну війну частина артилерії була на кінній тязі. Вона дійшла Берліна. Собак використовували під час Великої Вітчизняної війни - дві міни завантажували на них, і вони бігли туди, де ці міни були необхідні", - додав Віктор Соболев.

І з боку Defense Express зазначимо, що згадка про собак із мінами, це про так званих протитанкових собак-смертників, яких спеціально тренували знищувати ворожу бронетехніку. Тварин дресували переносити вибухівку й з нею залазити під танки, які стояли чи навіть рухались та вели вогонь. За різними джерелами мова йде про заряди загальною вагою 4-5 або 12 кг, які підривались, коли собака опинялась під днищем машини.

протитанкова собака

Водночас сама інформація про таке використання у бойових зведеннях тварин носить фрагментарний та епізодичний характер, а реальна ефективність під питанням. Зрештою одні джерела пишуть про підготовку цілих 9,5 тисяч собак, інші про ураження такими собаками до 300 танків. І загалом необхідно зважити на те, що популяризація цієї теми відбулась завдяки творчості Віктора Суворова (Владімір Рєзун).

У РФ офіційно прокоментували появу на фронті віслюків та апелювали до протитанкових собак-камікадзе

Джерело: defence-ua.com