Палаючий 4 години біля Сирії розвідувальний корабель РФ "Кильдин" - це цікаво, але звідки він там взявся взагалі

07 лютого 2025 р. 17:36

07 лютого 2025 р. 17:36


Наприкінці січня 2025 року біля берегів Сирії трапився інцидент із російським розвідувальним кораблем "Кильдин", який тепер став об’єктом уваги різного роду ЗМІ. Як відомо наразі, на цьому рашистському кораблі трапилась пожежа, що тривала чотири години, при цьому найбільш ймовірно, що палало саме у машинному відсіку.

При цьому окремо привернуло увагу, що країни НАТО пропонували cвою допомогу російському кораблю, який під час пожежі явно втратив управління, однак капітан "Кільдіна" просто повідомив про проблему, однак приймати допомогу не став.

На перший погляд, в цьому епізоді навряд чи є щось надзвичайне, оскільки поняття "аварійність" та "російська військово-морська техніка" можуть виглядати синонімічними. Ну й окрім того, якщо брати контекст повномасштабної війни РФ проти України, то цей епізод може виглядати "периферійним", оскільки тут мова про Середземноморський регіон, який є віддаленим відносно нашої країни.

Однак якщо в цей епізод заглибитись більш предметно, то тут історія стає більш глибшою, і тут для початку виникає питання про те, а звідки взагалі міг взятись біля берегів Сирії цей рашистський плавзасіб, із яким трапився настільки специфічний епізод.

Бо річ в тім, що формально ось цей розвідувальний корабель "Кельдин" належить до 519-го окремого дивізіону розвідувальних кораблів Чорноморського флоту РФ, постійним пунктом дислокації якого вважається тимчасово окупований Севастополь.

Палаючий 4 години біля Сирії розвідувальний корабель РФ "Кильдин" - це цікаво, але звідки він там взявся взагалі

Тут одразу може виникнути версія про те, що для виконання своїх задач біля Сирії рашистський розвідувальний корабель "Кельдин" міг виходити із тимчасово окупованого Севастополя, проходячи протоки Босфор і Дарданелли.

Однак можна також і знайти повідомлення в російських пропагандистських ресурсах про те, що згаданий вище "Кельдин" влітку 2022 року заходив в один із портів Алжиру як складова "оперативного з’єднання ВМФ РФ у Середземному морі". З чого можна зробити висновок про те, що "Кельдин" був із числа тих кораблів зі складу ЧФ РФ, що "застрягли" біля берегів Сирії станом на початок повномасштабного вторгнення Росії до України, не змогли пройти до тимчасово окупованого Криму, тому виявились відірваними від своєї основної бази.

Якщо ж конкретизувати про сам російський розвідувальний корабель "Кельдин", то тут варто деталізувати, що він належить до радянського проекту 861М, що будувався на корабельнях в Польщі ще у 1970-х роках. До такого ж проекту належав і рашистський розвідувальний корабель "Лиман", що у квітні 2017 року затонув у Середземному морі після зіткнення із судном для перевезення тварин.

Палаючий 4 години біля Сирії розвідувальний корабель РФ "Кильдин" - це цікаво, але звідки він там взявся взагалі

Є певна парадоксальність в тому, що досі є невідомим склад апаратури для ведення розвідки, що можуть стояти на розвідувальних кораблях проекту 861М, тому складно сказати, що саме можуть отримати рашисти, використовуючи такі "вимпели".

У відкритому доступі є лише загальні характеристики по російським розвідувальним кораблям проекту 861М, як наприклад повне водозаміщення ві 1560 тонн, довжина та ширина корпусу в 73,3 метри та 11,2 метри відповідно, екіпаж – 85 осіб та дальність плавання в 9700 миль при швидкості 11 вузлів.

Однак на цьому тлі все рівно дивує один момент: Середземне море вважається "м’якою підчеревиною" НАТО, зважаючи на географічні обставини, і чомусь Альянс досі дозволяє в такому регіоні перебувати та вести свою діяльність російським кораблям, незалежно від характеристик рашистських плавзасобів.

Палаючий 4 години біля Сирії розвідувальний корабель РФ "Кильдин" - це цікаво, але звідки він там взявся взагалі

Джерело: defence-ua.com