План-максимум і план-мінімум: інсайдери Кремля розповіли про наміри Путіна

31 березня 2025 р. 23:19

31 березня 2025 р. 23:19


За словами двох чинних російських дипломатів та співрозмовника, близького до Кремля, через те, що наступ російської армії в Україні буксує, а влада в Києві демонструє неготовність до територіальних поступок, Москва зробила ставку на усунення Зеленського від влади. У Кремлі сподіваються замінити його на більш договороспроможного президента.

Джерела стверджують, що попри  початок переговорів зі США, Кремль, не відмовився від максималістських цілнй у війні проти України. Програма максимум Путіна — це капітуляція Києва, зміна режиму, перезапуск української державності на російських умовах і перетворення країни в аналог повністю залежної від Москви сучасної Білорусі. Програма мінімум — встановлення контролю над чотирма окупованими регіонами України та обмеження політичної й військової самостійності Києва.

Співрозмовники видання кажуть, що у Кремлі усвідомлюють, що наразі недосяжним для них є навіть другий сценарій, адже окупувати ні Донецьку, ні Луганську, ні Херсонську, ні Запорізьку області армія РФ не може. Водночас, змусити Зеленського добровільно віддати їх в поточних умовах також неможливо.

Саме тому у Путіна обрали третій варіант — дискредитувати Зеленського та виставити його в очах Трампа недоговороспроможним.

«Зараз завдання добитися нестерпного тиску  на Зеленського з боку  Вашингтона і змусити Київ провести президентські вибори. Зеленський не піде на територіальні поступки. Маємо усунути проблему в корені», — розповів близький до Кремля чиновник.

За словами іншого джерела, одного з російських дипломатів, у Путіна особиста неприязнь до Зеленського.

«Він кинув Путіну виклик. Одне з наших завдань — домогтися, щоб він більше не очолював Україну. Тому ми методично просуваємо тезу про його нелегітимність і необхідність виборів», — пояснив дипломат.

У Кремлі розраховують, що Зеленський не зможе переобратися, а поки він залишається у влади, кажуть джерела, Путін не налаштований йти на жодні поступки в переговорах.

30 березня The Economist повідомив, що український лідер налаштований провести голосування цього літа і  доручив своїй команді організувати вибори після повного припинення вогню, яке, на думку американців, може настати після 20 квітня.

У Офісі президента України заперечили цю інформацію і назвали матеріал видання фейком.

Згідно з результатами проведеного впродовж 28 лютого — 6 березня опитування Центру Разумкова, до ідеї проведення президентських чи парламентських виборів під час повномасштабної війни позитивно ставляться 22% українців, натомість 66% — висловлюють негативне ставлення.

Вибори в Україні — це не просто політичний процес, це справжній виклик. Держава повинна бути готовою до їхнього проведення, хоч би коли вони відбулися. Безпека, оновлення списків виборців, голосування військових і мільйонів переселенців — усе це питання, які доведеться вирішувати. Чи готова держава до організації виборів? Як забезпечити чесне волевиявлення в умовах, коли виборчі дільниці зруйновані, а мільйони українців розпорошені по світу? Чи можна проводити вибори в умовах припинення вогню, а не сталого миру? У статті "Що може піти не так: виклики для організації майбутніх виборів" аналітик ГО "ОПОРА" Костянтин Донченко аналізує ймовірні ризики та шляхи їхнього подолання.

План-максимум і план-мінімум: інсайдери Кремля розповіли про наміри Путіна

Джерело: zn.ua (Війна)