вологість:
тиск:
вітер:
До законопроекту про Кіберсили ЗСУ можуть бути ще зауваження та пропозиції - депутат
Про це заявив член Комітету ВР із питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Федієнко у коментарі Укрінформу.
«В Україні вже є затверджена стратегія формування кіберзахисту та кібербезпеки , підписана Президентом. У цьому документі передбачено створення відповідних кіберсил. Така ініціатива була закладена ще у попередній стратегії, ухваленій попереднім Президентом, і збережена в нинішній редакції. Однак на той момент уряд не зміг реалізувати цю ініціативу та не подав відповідні законодавчі пропозиції», - зазначив Федієнко.
Народний депутат уточнив, що для виконання цього завдання півтора року тому на базі профільного комітету та за погодженням з урядом була створена робоча група, до складу якої увійшли всі ключові стейкхолдери: представники Міністерства оборони, Генерального штабу, ЗСУ, СБУ, Держспецзв’язку, Головного управління розвідки та інших органів.
«У результаті спільної роботи було розроблено відповідний законопроєкт. Ця ініціатива є надзвичайно важливою, адже, на відміну від традиційних війн, які рано чи пізно завершуються, кібервійна та політичне протистояння у цифровому просторі тривають постійно. Україна, не маючи власного ядерного потенціалу, інструментів стримування, має розвивати альтернативні інструменти», - підкреслив парламентарій.
Федієнко нагадав, що у 2016 році НАТО офіційно визнало кіберпростір окремим доменом ведення війни. Кібератаки були прирівняні до застосування ядерної зброї як один із ключових елементів стримування.
«Це підтверджує правильність обраного Україною напрямку. Саме тому наш комітет рекомендував ухвалити відповідний проєкт закону, адже розуміємо актуальність та важливість даної ініціативи», - наголосив він.
Щодо того, коли законопроєкт може бути розглянутий парламентом, голова підкомітету з питань безпеки у кіберпросторі зазначив, що говорити про швидке ухвалення документа зарано.
«Ухвалення законопроєкту - це процес тривалий. Наразі документ мають розглянути Головне юридичне управління, ГНЕО (Головне науково-експертне управління), де експерти можуть надати зауваження та пропозиції», - наголосив Федієнко.
Законопроєкт №12349 передбачає створення Кіберсил ЗСУ як органу військового управління, який буде мати можливість залучати до свого складу цивільну складову (кіберрезервістів) на період проведення відповідних заходів із кіберстримування.
Статус кіберрезервіста не передбачає обов’язкового набуття ним статусу військовослужбовця для залучення до лав Кіберсил, може мати періодичний та тимчасових характер, ґрунтується на певних особистих навичках особи у певній галузі та її мотивації.
Основними завданнями Кіберсил ЗСУ буде нарощування та ефективне застосування спроможностей кіберстримування, здобуття Збройними силами України військової переваги над противником та послаблення його спроможностей шляхом проведення операцій в електромагнітному спектрі та кіберпросторі.

Новини рубріки

Стало відомо, скільки засуджених воює у лавах ВСУ
02 квітня 2025 р. 17:21