Вольфрамові кульки у GMLRS для HIMARS виявились не менш ефективними за касетні боєприпаси ATACMS: огляд знищених вертольотів

02 квітня 2025 р. 16:09

02 квітня 2025 р. 16:09


Ще наприкінці березня Сили оборони України ударом HIMARS змогли знищити чотири російських вертольоти на майданчику підскоку, що знаходився у Бєлгородській області на схід від містечка Івня, що поруч з адміністративним кордоном Курської області.

Як тоді повідомили Сили спеціальних операцій ЗСУ, було уражено два ударних Ка-52 та два Ми-8, але тепер з'явилось відео з оглядом уражених вертольотів. І, як виявилось, мова йде про ураження Ми-28 та Ми-8, які безальтернативно переходять у розряд знищених.

Зокрема на відео можливо роздивитись численні пробиття у результаті повітряного підриву M30A1, які мають боєголовку із готовими уражаючими елементами зі 180 тисячами невеликих кульок з карбіду вольфраму. Вони легко прошивають подібну техніку й об'єктивно унеможливлюють ремонт, бо у мікроскопічних отворах всі вузли та агрегати машини, паливна система, двигуни, електричні плати.

Й коли всі комплектуючі під заміну, разом із фюзеляжем, який тепер виглядає як решето, то це точно незворотна втрата. Більше того, стає доволі сумнівним процес "канібалізації" ураженої машини з метою отримання запасних частин.

Можливий й приємний бонус, коли рештки самої ракети, тобто її твердопаливний двигун, влітає у ціль. Сама таким чином кормова частина одного з російських Ми-8 була проламана.

Зрештою це відео з оглядом знищених російських вертольотів дозволяє позбутися доволі поширеного голлівудського штампа, коли від одного вибуху будь-яка техніка вибухає яскравим феєрверком. Як видно, пробиття баків та розлиття авіаційного палива, як і пробиття твердопаливних двигунів ракет, не призвело до пожежі та детонації.

GMLRS HIMARS ураження вертольотів

На додачу, поява цього відео дозволяє оцінити ефективність GMLRS з вольфрамовими кульками проти класичних касетних боєприпасів, які вони й замінили. Зокрема Україна свого часу використала касетні ATACMS проти ряду вертодромів росіян, й одне фото з наслідками удару потрапило у мережу . І складається враження, що касетні суббоєприпаси дають гіршу щільність уламків, але, звісно, площа, яку ними можна укрити - більша.

Нагадаємо, що аналогічними бойовими частинами з вольфрамовими уражаючими елементами оснащуються й нові GMLRS ER із дальністю до 150 км . Їх виробництво стартувало літом 2024 року.

Вольфрамові кульки у GMLRS для HIMARS виявились не менш ефективними за касетні боєприпаси ATACMS: огляд знищених вертольотів

Джерело: defence-ua.com

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua