вологість:
тиск:
вітер:
Масштабний наступ росії: чи справді ворог готується до «ривка» на фронті
Росія може готуватися до наступу на Сумську, Запорізьку та Харківську області цієї весни. За таких умов кремль максимізує тиск на Україну й посилить свою позицію на переговорах щодо війни.
Chas News розповідає, що відомо про новий наступ рф та де ворог намагається покращити свої тактичні позиції.
Ймовірний наступ росіян навесні: заява Зеленського
вважає, що на тлі зусиль щодо запровадження режиму припинення вогню російський лідер володимир путін «намагається виграти час» , готуючись до наступу на Сумську й Харківську області.
«Ми бачимо підготовку до цієї майбутньої операції. Ми поділилися розвідданими з нашими союзниками», — додав він.
За його словами, цей наступ мав відбутися ще вісім місяців тому, але Україні вдалося зірвати його завдяки Курській операції.
Президент також розповідав, що навпроти Сумської області росія вже сформувала нове скупчення військ, аби завдавати ударів по Сумській, Харківській і Запорізькій області. У відповідь, мовляв, Україна має право робити все, аби «унеможливити кроки путіна, щоб захопити наші додаткові території».
Що кажуть аналітики про можливий наступ рф
Аналітики Інституту з вивчення війни (ISW) 30 березня зазначали , що дипломати країн G7 погоджуються із попередженням Зеленського щодо наступу.
Там вважають, що свої теперішні успіхи росія використовує для посилення хаосу й страху в інформаційному просторі.
Associated Press із посиланням на українських урядових та військових аналітиків пише, що росія буквально відхилила пропозицію США щодо негайного та повного припинення бойових дій на 30 днів , а доцільність часткового припинення вогню в Чорному морі тепер поставлена під сумнів, бо у кремлі висунули далекосяжні умови .
Зараз росія посилила атаки, аби покращити свої тактичні позиції напередодні очікуваного ширшого наступу.
«Їм потрібен час до травня, і все», — сказав український військовий аналітик .
Тим часом військовий аналітик Олексій Гетьман наголошує, що окупанти готують наступальні дії на фронті, які мають тривати від шести до дев’яти місяців — «майже весь 2025 рік».
В ISW припустили, що окупанти намагатимуться наблизитися на відстань артилерійської досяжності до Сумської, Запорізької та Харківської областей, щоб зробити життя цивільного населення нестерпним або підготуватися до наземних операцій, доки не буде встановлено режим припинення вогню.
Водночас військовий експерт, ексспівробітник СБУ Іван Ступак у коментарі «Фокусу» сказав, що повідомлення про можливий наступ російських військ надходять переважно з українських джерел.
«Наразі немає підтверджень від західних розвідок , зокрема американських чи британських. Раніше Washington Post та інші міжнародні видання нерідко публікували дані з посиланням на американську розвідку, але цього разу таких повідомлень немає. Але якщо говорити, виходячи з доступної інформації, теоретично найбільш імовірним напрямком можливого наступу може стати північ України — Сумська або Харківська область. Про значні підготовчі процеси в Запорізькому напрямку інформації наразі немає», — каже Ступак.
Він вважає, що українське командування може проводити операцію в Бєлгородській області, щоб зменшити тиск на фронті й змусити росію розтягнути сили.
На думку військового експерта Павла Нарожного , російські війська не зможуть провести саме новий «масштабний наступ» по всьому фронту, як про це пишуть ЗМІ.
Він додав, що наступ однозначно буде, але поки невідомо, у якому напрямку.
Де зараз окупанти
В ISW зазначали, що останнім часом помітна активізація наступальних операцій росіян на Лиманському, Покровському та Оріхівському напрямках, а також на півночі Сумської області, спрямовані на витіснення ЗСУ з позицій в Курській області.
Російським та північнокорейським солдатам вже вдалося повернути більшу частину Курщини. Деякі командири стурбовані тим, що російське військове командування може повернути загартовані в боях сили з Курська до сходу України.
«Це буде важко. Сили з Курська будуть у захваті від своїх перемог», — сказав командир українського батальйону в Донецькій області.
Зараз Москва посилила розвідувальні місії для пошуку та знищення вогневих позицій, систем безпілотників та інших засобів, які могли б перешкодити наступу в майбутньому, повідомили АР два українських командири.
Росія проводить приховану мобілізацію
У Центрі протидії дезінформації РНБО заявили, що путін розпорядився провести наймасовіший за останні 14 років весняний призов до армії. Міністерство оборони рф планує залучити 160 тис. строковиків — більше, ніж у попередні роки повномасштабної війни.
Для порівняння, навесні 2022 року призвали 134,5 тис. осіб, восени — 120 тис. У 2023 році весняний призов склав 147 тис., восени — 130 тисяч. У 2024 році до війська відправили 150 тис. навесні та 133 тис. восени.

Новини рубріки

На Сумщині СБУ затримала агента, який передавав росіянам дані про локації ЗСУ
03 квітня 2025 р. 14:04

Масове знищення окупантів: за добу бійці «Хартії» ліквідували 41 піхотинця рф
03 квітня 2025 р. 13:55

Україна представила свій підхід до розмінування на міжнародному форумі
03 квітня 2025 р. 13:55