вологість:
тиск:
вітер:
Україна може отримати модернізовані британські вертольоти Puma: що про них відомо
Наприкінці березня Велика Британія офіційно вивела з експлуатації транспортні вертольоти Puma HC.Mk 2, які перебували на озброєнні протягом 54 років. Йдеться про значну кількість повітряних машин – до 16 одиниць, що пройшли модернізацію, включаючи встановлення нових, потужніших двигунів.
Як повідомляє Defense Express, існує висока ймовірність, що ці вертольоти можуть бути передані Україні. Цю гіпотезу підтверджує не лише активна підтримка Києва Лондоном , але й те, що Україна у 2023 році вже отримала аналогічні вертольоти SA330 Puma від Португалії у кількості восьми одиниць.
Це означає, що ймовірна передача британських Puma допоможе уніфікувати авіапарк Сил оборони України без збільшення різноманіття моделей техніки.
Ця інформація знаходить дедалі більше підтверджень. Зокрема, французьке видання Avions Legendaires, посилаючись на власні джерела, повідомило , що Велика Британія дійсно готується передати Україні партію цих вертольотів у кількості 8-10 одиниць.
Варто зазначити, що це менше, ніж офіційно зазначається в документах, проте потрібно враховувати, що не всі машини можуть бути у льотному стані або мати достатній ресурс для подальшої експлуатації. Деякі вертольоти можуть бути використані як джерело запасних частин. Таким чином, якщо всі вісім португальських Puma є в робочому стані, то ще 8-10 одиниць від Великої Британії дозволять Україні мати на озброєнні до 16-18 таких гелікоптерів.
Вертольоти Puma HC.Mk 2 є транспортними машинами з вантажопідйомністю до двох тонн або здатністю перевозити 12 бійців у повному спорядженні. Також вони можуть транспортувати до шести поранених на ношах разом із супроводжуючим персоналом.
Завдяки проведеній у 2010 році модернізації, британські Puma отримали потужніші двигуни Makila 1A1 від вертольота Super Puma, що мають по 1800 кінських сил кожен. Їхня дальність польоту складає до 550 км, а максимальна швидкість – 310 км/год. Крім того, вертольоти оснащені цифровізованими кабінами та оновленою авіонікою.
Британська армія активно експлуатувала ці вертольоти з 1972 року. Загалом у Великій Британії було виготовлено 42 машини за ліцензією французького виробника. Puma брали участь у війні за Фолклендські острови, військових кампаніях в Іраку та Афганістані, а також у миротворчих і гуманітарних місіях.
Пілоти високо оцінювали льотні характеристики Puma, зокрема її маневреність, здатність сідати на обмежених майданчиках, а також ефективність у спекотному кліматі та високогірних умовах. Останній аспект, хоча й не є критично важливим для України, однак підтверджує високі можливості силової установки вертольота.
Зазначимо, що офіційне оголошення про передачу цих вертольотів може з'явитися вже після фактичної поставки, як це було у випадку з британськими гелікоптерами Sea Kin g, які були передані Україні без попередніх анонсів.

Новини рубріки

На Сумщині заступник директора навчального закладу «зливав» рф дані про Сили оборони
03 квітня 2025 р. 18:29

Трегубов розповів, як відрізняється застосування техніки ворогом на різних напрямках
03 квітня 2025 р. 18:25