вологість:
тиск:
вітер:
"Енергоатом" засудив спроби легітимізувати незаконне управління окупантами Запорізької АЕС - заява
Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» категорично засудила спроби легітимізувати незаконне управління Запорізькою АЕС. Про це на сайті "Енергоатому" 3 квітня опублікована відповідна заява .
"Перебування найбільшої атомної електростанції Європи з 2022 року під незаконною російською окупацією створює неприпустимі безпекові ризики і порушує міжнародні конвенції з ядерної та радіаційної безпеки", - говориться у заяві.
"Подальше перебування ЗАЕС в умовах окупації є категорично неприпустимим. Будь-які розмови про «перезапуск» енергоблоків ЗАЕС під контролем представників «росатома» є прямим порушенням норм ядерної та радіаційної безпеки. Ліцензію на експлуатацію ЗАЕС має її законний оператор – АТ «НАЕК «Енергоатом», і лише українські фахівці мають право та компетенцію здійснювати управління станцією", - наголосили у "Енергоатомі"..
Технічний стан ЗАЕС і умови, що створили загарбники на окупованій станції, серед яких обмеженість ліній звʼязку з енергомережею, вичерпання проєктного ресурсу ядерного палива та обладнання, некваліфікований неліцензований персонал, нестача кінцевого поглинача та інше дають ґрунтовні підстави стверджувати, що перезапуск станції в поточному стані технічно неможливий, стверджують українські фахівці.
У "Енергоатомі" зазначають, що через окупацію значно погіршився стан критично важливих систем безпеки. Відсутність належного обслуговування, порушення графіків ремонтів, відсутність доступу до оригінальних запчастин та неможливість проведення повноцінних інспекцій призводить до критичної деградації обладнання та створюють передумови для потенційних аварійних ситуацій.
"Заяви про «професійне управління» станцією представниками «Росатома» не відповідають дійсності", - підкреслюється у заяві.
"Присутність збройних формувань і військової техніки на території ядерного об'єкта, а також подальша мілітаризація станції та прилеглих окупованих територій є ключовими факторами ризику, які не можна ігнорувати.
Блокування інспекторам місії МАГАТЕ доступу до низки зон і приміщень ЗАЕС створює перешкоди для об’єктивної оцінки технічного стану систем і компонентів АЕС, які є життєво важливими для її безпеки", - зазначається у документі.
У компанії вкотре заявили, що єдиним шляхом відновлення безпеки на Запорізькій АЕС є повна деокупація ЗАЕС та повернення станції під контроль її законного оператора – АТ «НАЕК «Енергоатом».
Нагадаємо, керівник МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив і інтерв'ю, що вона "професійно управляється" російськими окупантами: "З погляду безпеки станції та загальної ситуації на станції я повинен сказати, що вона професійно контролюється й управляється (ред. – Росією). Хоча деякі роботи з технічного обслуговування... (ред. – були) не настільки всеосяжними", – сказав Гроссі.
Ці слова обурили керівництво "Енергоатому" та персонал станції, який зміг вийти з-під окупації. Дійсно, у західній пресі почали з'являтися публікації, які вселяють світові, що Запорізька АЕС може працювати, і неважливо, під чиєю юрисдикцією вона має бути. Для цього навіть залучаються офіційні особи.

Новини рубріки

Від геймера до оператора БПЛА: як брати «Галич» і «Камба» долучились до війська
04 квітня 2025 р. 17:55

Мобілізовані ФОПи заборгували вже майже 30 млн грн податків — ДПС
04 квітня 2025 р. 17:39