вологість:
тиск:
вітер:
ФСБ і Слідчий комітет Росії причетні до катувань українців - Комісія ООН
Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомила членкиня Комісії, індійська правозахисниця Врінда Ґровер.
"Щодо ідентифікації (осіб та структур, які несуть відповідальність за злочини в ході агресії РФ проти України – ред.), ми справді встановлюємо також причетні структури. І це відображено в наших звітах. Наприклад, у звітах протягом третього мандата ми вказали на Федеральну службу безпеки Росії (ФСБ), Федеральну службу виконання покарань (ФСВП) та її спецпідрозділи, а також Слідчий комітет як структури, що відіграють важливу роль у здійсненні катувань у межах скоординованої державної політики", - сказала вона.
За словами Ґровер, докази збираються "і після їхнього отримання передаються відповідним інституціям, якщо і коли є відповідні запити".
Правозахисниця вказала, що в останньому звіті, представленому 19 березня на засіданні Ради ООН з прав людини, Комісія дійшла висновку, що "насильницькі зникнення як злочини проти людяності були вчинені Російською Федерацією".
"Щодо злочину проти людяності у формі насильницького зникнення – наші розслідування показують, що цивільних осіб утримували як у місцях позбавлення волі на окупованих територіях України, так і в установах на території Російської Федерації. Деяких людей утримували місяцями чи навіть роками, а деякі загинули під час примусового зникнення. Під час перебування у місцях утримання жертви зазнавали інших тяжких злочинних дій, зокрема сексуального насильства та катувань", - розповіла членкиня Комісії ООН.
Вона зазначила, що міжнародне право зобов’язує владу, яка утримує осіб, інформувати родини про долю та місце перебування затриманих.
"Однак аналіз 280 листів свідчить про систематичне невиконання цього обов’язку. Сім’ї, які намагаються дізнатися про зниклих родичів, часто отримують стандартні відповіді, які не розкривають ні долі, ні місця перебування затриманих попри поодинокі підтвердження затримання з боку міністерства оборони РФ. Ця закономірність дала нам змогу зробити висновок, що насильницькі зникнення є результатом навмисної політики, яка позбавляє жертв правового захисту. Жертвами насильницьких зникнень ставали також військовополонені", - повідомила Ґровер.
За її словами, ще одним важливим висновком є "поширене та систематичне застосування катувань ".
"У нашому звіті для ГА ООН у жовтні 2024 року ми дійшли висновку, що катування здійснюються в межах узгодженої державної політики та є злочином проти людяності. Наші подальші розслідування підтвердили ці висновки, підтверджуючи, що катування дійсно є злочином проти людяності. Наші розслідування також показали, що співробітники ФСБ, перебуваючи у місцях утримання, не лише здійснювали найвищий контроль, але й особисто застосовували катування або наказували їх використовувати, особливо під час допитів", - заявила Ґровер.
Детальніше читайте в інтерв'ю Укрінформу .
Як повідомляв Укрінформ, Незалежну міжнародну комісію з розслідування порушень в Україні було створено Радою ООН з прав людини у 2022 році. Її завдання - розслідування всіх імовірних порушень та утисків прав людини, порушень міжнародного гуманітарного права, а також пов'язаних із ними злочинів у контексті агресії Російської Федерації проти України. До складу Комісії входять Ерік Мьосе (голова), Пабло де Грейф та Врінда Ґровер.

Новини рубріки

Росіяни атакували Кривий Ріг ракетою з повітряним підривом – Вілкул
05 квітня 2025 р. 01:56

Генштаб ЗСУ спростував брехню Міноборони Росії про «високоточний» удар по Кривому Рогу
05 квітня 2025 р. 00:59

Після удару балістикою Росія знову атакує Кривий Ріг: уражено будинки та інфраструктуру
05 квітня 2025 р. 00:06