вологість:
тиск:
вітер:
Британія розглядає можливість розміщення військ в Україні на п'ять років — The Telegraph
Велика Британія розглядає можливість розміщення військ в Україні на п'ять років, згідно з планами, які обговорюють союзники, повідомляє The Telegraph .
Схема поетапного виведення сил обговорювалася під час дискусій, які Британія і Франція ведуть у межах “коаліції охочих”.
Згідно з цим планом, який є одним із низки варіантів, в Україну можуть відправити європейські сили, які стримуватимуть Росію від порушення умов будь-якого “мирного врегулювання”, що дало б українським військовим необхідний перепочинок.
На думку французьких військових стратегів, дуже малоймовірно, що російський диктатор Владімір Путін здійснить новий напад, якщо сили західних союзників перебуватимуть на території України, оскільки російські війська наразі здатні захопити лише невеликі території.
Так звані “сили заспокоєння” на чолі з Францією і Британією також можуть надавати Україні допомогу “в захисті неба і моря”. Але головною метою такого розгортання буде підтримка в тренуванні та відновленні українських військових для стримування потенційного нового нападу РФ. Пізніше сили західних союзників будуть виводитися поетапно, а остаточне виведення військ має відбутися приблизно через п'ять років, згідно з обговорюваним планом.
Це змусить Британію, Францію та інших західних союзників оперативно допомагати з відновленням і зміцненням української армії до того, як Москва знову буде готова розпочати повномасштабну війну. Розвідки Британії, Данії та Німеччини припускають, що Путін може бути готовий до нового нападу вже через п'ять років.
Після співголовування на зустрічі 30 країн міністр оборони Британії Джон Гілі, заявив, що не буде розкривати деталі обговорюваних планів у межах “коаліції охочих”, тому що це зіграло б на користь Путіна.
“Ми обговорили, і я підтвердив, наші чотири цілі або завдання у військовому плануванні: безпека неба, безпека моря, підтримка миру на суші, а також підтримка відновлення і зміцнення українських збройних сил”, - сказав він журналістам.
Міністрів поінформували про нещодавні переговори між главою Штабу оборони Британії адміралом Тоні Радакіним, главою Генштабу Збройних сил Франції генералом Тьєррі Буркхардом та українською стороною.
Очікувалося, що міністри оборони “коаліції охочих” обговорять те, що саме їхні країни готові надати у плані потенційних сил, включаючи сухопутні, морські й повітряні можливості, а також логістичну і розвідувальну підтримку.
Але деякі посадовці були розчаровані реакцією на плани, викладені Радакіним, на тлі занепокоєння через те, що “коаліція охочих” рухається надто повільно і залишається нечіткою в питанні можливої місії в Україні.
Останніми тижнями обговорення потенційної місії зайшли в глухий кут, оскільки “мирні переговори” на чолі з президентом США Дональдом Трампом зрештою не привели до реального припинення вогню. Це затримує політичні рішення стосовно варіантів, які розробляє команда з майже 200 військових планувальників. Також деякі країни висловлюють занепокоєння стосовно відправки військ в Україну без підтримки з боку США. Трамп, однак, поки не виявляв бажання залучати Штати до потенційних “сил заспокоєння”.
Про те, які варіанти обговорюють європейські союзники у статті “ Коаліція нерішучих”. Чому плани розміщення європейських військ в Україні буксують ” розповідав оглядач Володимир Кравченко .

Новини рубріки

«Лінія дронів та арти в дії!» — Третя штурмова відбила механізований штурм росіян на Харківщині
18 квітня 2025 р. 16:02

У Кремлі заявили, що мораторій на удари по українській енергетиці минув
18 квітня 2025 р. 16:01