вологість:
тиск:
вітер:
Роботизовані комплекси зараз не можуть замінити піхоту, але їх роль з часом зростатиме – Берлінська
Станом на зараз наземні роботизовані комплекси (НРК) не зможуть замінити піхотинців, однак роль роботизованих систем з часом зростатиме, зазначила волонтерка, керівниця проєкту технологічного посилення Сил безпеки та оборони України Victory Drones Марія Берлінська в інтерв’ю « Фокус ». Вона додала, що роботизовані системи – це наше майбутнє.
«Чи можуть НРК замінити піхоту станом на квітень 2025 рік? Ні, не можуть. Це тепла казка, у яку хочеться вірити, що ми всіх людей з фронту заберемо, поставимо замість них дрони і будемо дистанційно з Києва оборонятися. Але з часом роль роботизованих систем зростатиме. І загалом все буде рухатися у бік різних автономних роботів: морських, повітряних, наземних, поєднаних однією системою управління боєм. Це все буде, це все наше майбутнє. Чим далі, то ми більше до цього наближаємось. Плюс потрібно розуміти, що не тільки ми, а і росіяни рухаються у цьому напрямку», – зазначила Берлінська у відповідь на питання, чи вважає вона, що НРК 2025 року можуть принаймні частково компенсувати нестачу людей на фронті.
За словами волонтерки, цього року Україна має закупити тисячі подібних комплексів, яких мають використовувати переважно для логістики, мінування, розмінування і навіть для евакуації поранених. Берлінська розповіла, що благодійний фонд Dignitas восени минулого року запустив першу офіційну підготовку на НРК. Була прописана програма, згідно з якою, ті хто пройшли курс, отримують військово-облікову спеціальність. І зараз фонд займається тим, аби у співпраці з Генштабом ЗСУ масштабувати таку підготовку.
«Наскільки мені відомо, необхідність розвитку НРК була озвучена на одній зі ставок Верховного головнокомандувача. І там дали команди розвивати, закуповувати, допомагати виробництвам. На зустрічі з головкомом Олександром Сирським, де я була особисто присутня, він теж порушував питання підготовки та забезпечення, тобто взяв це питання на свій контроль, показував певні приклади успішних застосувань. Тобто він бачить за цим перспективи. Це дуже добре, бо я пам'ятаю з 2014 року багато міністрів, головкомів і так далі. Дуже різні були, м'яко кажучи, підходи», – додала Берлінська.
Раніше президент Володимир Зеленський заявив про прорив у сфері дронів з оптоволоконною системою управління. За його словами, з початку 2025 року з’явилося понад 20 сертифікованих моделей таких дронів, і вже 11 українських підприємств налагодили їх серійне виробництво. Президент додав, що Україна суттєво нарощує виробництво дронів усіх типів, включно з «мавіками», далекобійними апаратами та наземними роботизованими платформами.

Новини рубріки

Українські дрони знищили на Краматорському напрямку ворожу гаубицю Мста-С та два танки
18 квітня 2025 р. 18:21

Приречений «мото-десант»: розгром російської штурмової групи завершився під її ж підбитим танком
18 квітня 2025 р. 18:20

Сумський напрямок тримає удар: Сили оборони дронами знищили ворожу бронетехніку зі штурмовиками
18 квітня 2025 р. 18:20