Встановлено імена понад 50 китайських найманців, які воювали на боці Росії проти України

11 квітня 2025 р. 20:36

11 квітня 2025 р. 20:36


Встановлено імена понад півсотні військових із Китаю, які пройшли пункти відбору ЗС Росії протягом року. Про це написав ресурс Важные истории , зазначивши, що через московський пункт відбору пройшов щонайменше 51 представник Китаю. Уточнюється, що ці дані було взято з документів про набір на контракт у Москві з червня 2023 по травень 2024 року.

31 найманець із КНР звернувся до цієї установи у 2023-му, ще 20 - у 2024 році.

Більшість із них прилетіли до Москви незадовго до звернення до пункту відбору на службу за контрактом, випливає з даних ресурсу. Щонайменше чотири китайських добровольці після візиту в пункт відбору полетіли назад до Китаю.

Наймолодшому з китайських контрактників у цьому списку 20 років, найстаршому - 51 рік. Щонайменше один із них уже загинув на війні в Україні.

Деякі китайські громадяни, які відслужили за контрактом у російській армії, могли вже повернутися на батьківщину (контракт з іноземцями укладають на рік).

Президент України Володимир Зеленський 9 квітня заявив, що в російській армії воюють щонайменше 155 громадян Китаю. За даними України, вони уклали контракти в другій половині 2024 року, а також у 2023 році. «Вважаємо, що їх набагато більше», - додав він.

Факт участі громадян Китаю у війні на боці Росії не обов'язково свідчить про те, що офіційний Пекін підтримує Москву військовими методами, вважає експерт Берлінського центру Карнегі з вивчення Росії та Євразії Темур Умаров, який, зокрема, спеціалізується на відносинах Китаю з Росією. Він вважає, що це могло бути особисте рішення китайських громадян, тим паче, що в Китаї немає заборони на виїзд із країни на роботу в інших країнах або туризм, яким прикривають свої наміри найманці. Є й версія, що деякі з китайців-контрактників могли бути з тих, хто вже проживає на території Росії, але громадянства не має: у східних регіонах мешкають навіть не тисячі - сотні тисяч китайських громадян, які можуть зацікавитися умовами рекрутингу.

Однак реакція Китаю на появу своїх громадян у лавах країни-агресора має бути. Хоча б така, яка, якою була реакція влади Індії, коли виявилося, що РФ вербує індійських студентів, які навчаються в російських вишах, у найманці на СВО. Тоді прем'єр Індії Моді зажадав від Путіна припинити ці дії, і з індійцями розірвали контракти. І це незважаючи на цілком лояльне ставлення Індії до Росії. Чи вчинить Китай подібним чином?

Нагадаємо, представник МЗС Китаю Лінь Цзянь прокоментував відео, опубліковане президентом Володимиром Зеленським, яке свідчило про взяття ЗСУ в полон у Донецькій області двох китайців. "Уряд Китаю завжди вимагав від своїх громадян триматися подалі від зони збройного конфлікту [в Україні], уникати залученості в будь-якій формі, зокрема утримуватися від участі у військових операціях будь-якої зі сторін, - сказав Лінь Цзянь.

Зі свого боку в Держдепі США заявили, що участь іноземців, зокрема китайців , у бойових діях на боці Росії посилює загрозу глобальної нестабільності. Там підкреслили, що Китай зараз виступає ключовим партнером Кремля у війні проти України.

Встановлено імена понад 50 китайських найманців, які воювали на боці Росії проти України

Джерело: zn.ua (Війна)