вологість:
тиск:
вітер:
Міноборони за три роки допустило до використання у ЗСУ майже 300 зразків автомобільної техніки
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міноборони.
За три роки парк військової техніки значно розширився не лише кількісно. Підрозділи Сил оборони посилилися багатьма новими зразками техніки, деякі з яких є унікальними за своїми можливостями.
Автопарк українського війська має широку лінійку транспортних засобів: від мотоциклів і багі до важких добре озброєних та захищених бронеавтомобілів класу MRAP, підкреслили в Міноборони
За інформацією Головного управління забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння та військової техніки, за три роки до експлуатації у Силах оборони допустили майже 300 зразків автомобільної техніки різних видів, типів і призначення.
Багато років лінійка легкових військових автомобілів обмежувалась кількома універсальними зразками, схожими за своїми характеристиками: УАЗ 469 та УАЗ 452.
Були й інші моделі, зокрема різні модифікації ЛуАЗів та ГАЗів, однак вони не були масовими. З часом їх ставало менше і вимоги до такого транспорту швидко змінювались.
Після 2014 року у військових виникла потреба у недорогих позашляховиках, які мали забезпечувати більшість щоденних потреб підрозділів на фронті.
Військо поповнювалось вживаними цивільними позашляховиками, так званими «волонтерськими» джипами.
З часом держава стала закуповувати нові пікапи. Фактично одночасно виникла потреба у великому багажнику позашляховиків, який би вміщував більшу кількість вантажу або дозволяв встановлювати озброєння.
На сьогодні арсенал легкових автомобілів Сил оборони нараховує багато різних зразків, які групуються за розміром, типами, класами, видами й підвидами.
Найменші – це надлегкі тактичні багі, найбільші – мають балістичний захист і вогневу міць.
Перші військові тактичні автомобілі мали всього кілька ключових характеристик – розмір, вага, максимальна швидкість, місткість, вантажопідйомність.
Сучасні військові тактичні автомобілі мають десятки характеристик. До основних додались захист від куль, осколків артснарядів, стійкість до вибуху мін, наявність озброєння, додаткового обладнання, маскувальні характеристики, динамічні та всюдихідні якості тощо.
Широка лінійка транспортних засобів надає можливість вибору оптимального транспорту для виконання конкретної військової задачі.
Військовий мотоцикл, зокрема безшумний український електромотоцикл Atom Military, є ефективним засобом для виконання багатьох завдань у складних умовах. Він може рухатись густим лісом, вузькими стежками, бездоріжжям, оминати перешкоди та здійматись на кам’яні крутосхили.
Схожі, проте трохи ширші можливості, мають бензинові квадроцикли й гексоцикли, які можуть перевозити невеликі вантажі та евакуйовувати поранених.
Легкий і низький багі, наприклад український VARAN, підходить для виконання завдань з розвідки, підтримки штурмових дій. Більшість російських FPV-дронів не можуть наздогнати його.
Військовий пікап підвищеної прохідності виконує найбільше логістичних і транспортних завдань у Силах оборони. Пікапи слугують мобільними платформами для багатьох зразків піхотного озброєння.
Легкий тактичний бронеавтомобіль, наприклад українські TYSA чи «Джура», може виконувати ті ж завдання, що й пікап, але вже у найнебезпечніших районах, адже має балістичний захист. Автомобіль може залучатися для виконання завдань із розвідки, патрулювання та вогневого прикриття.
Середній тактичний бронеавтомобіль, наприклад Oncilla-Shturm, КрАЗ «Кугуар», «Дозор», має ще ширші можливості, ще кращий захист, зокрема й від мін і артилерійських осколків.
Важкий тактичний автомобіль, зокрема вітчизняні «Козак-2», «Козак-5», «Новатор-2», КрАЗ «Спартан», «Варта» та INGUAR, може вести штурмові дії. У цій категорії Сили оборони України мають багато зразків іноземних бронеавтомобілів, більшість із яких класифікуються навіть як бронетранспортери.
Бронеавтомобілі класу MRAP, зокрема Maxxpro, Casspir, Oshkosh, Husky, Wolfhound, Mastiff, Bushmaster тощо, мають надійний захист не лише від куль, уламків снарядів, але й мін великої потужності.
Колісний болотохід, зокрема вітчизняна ТАХА, чи не єдиний забезпечує логістику в плавнях, заболоченій місцевості та надважкому бездоріжжі. За позашляховими характеристиками болотоходи перевершують техніку на гусеницях і плаваючі бронетранспортери.
Як повідомляв Укрінформ, Міноборони кодифікувало та допустило до використання у ЗСУ евакуаційний бронеавтомобіль «Джура-ЕВАК».
Фото: Міноборони

Новини рубріки

Сили оборони дронами знищили російський склад боєприпасів на Харківщині
13 квітня 2025 р. 00:49

В Україні можуть запровадити ізраїльську модель: служитимуть чоловіки і жінки – Паліса
13 квітня 2025 р. 00:09

Літак F-16 Іванова вірогідно збила російська ракета – ЗМІ
13 квітня 2025 р. 00:09