«Пекло», «Довгий Нептун» і дрони: виробництво зброї і техніки в Україні зросло у сім разів

13 квітня 2025 р. 08:44

13 квітня 2025 р. 08:44


За 2024 рік спроможність виробництва зброї і військової техніки в Україні зросла у сім разів. При цьому суттєво збільшилась і частка приватних виробників.

Напередодні Дня Зброяра Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України, Укроборонпром звітували про свою роботу на пресконференції, повідомляє кореспондент АрміяInform.

Як повідомив радник президента  зі стратегічних питань Олександр Камишін, «сьогодні, по різних оцінках, від 30 до 40 відсотків того, чим воює наш фронт, вироблено в Україні».

За словами Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Германа Сметаніна, минулого року всередині країні 718 виробників озброєння військової техніки, 13% виробників мають державну форму власності.

«Це була однією з наших цілей для того, щоб ми змогли відкрити наш оборонно-промисловий комплекс для приватного виробництва пустити приватний капітал і приватний сектор до виробництва озброєння і військової техніки. За минулий рік 52% всього озброєння військової техніки виробили саме приватні виробники», — зазначив він.

На сьогодні в оборонці працюють понад 300 000 людей, задіяних у виробництві, проєктуванні, модернізації, ремонті озброєння і військової техніки.

В Україні з’явилося багато нових зразків озброєння, зокрема ракетного. Як розповів Герман Сметанін, в Україні з’явилися крилаті ракети і клас таких нових принципово ракет, як ракети-дрони — «Паляниця», «Пекло», «Рута», «Барс».

«Також минулого року ми виробили 2,4 млн одиниць мінометних та артилерійських пострілів. У артилеристів  на озброєнні з’явилася нова версія САУ «Богдана» — причіпна. На сьогодні ми виробляємо, більше самохідних та причіпних артилерійських установок, ніж всі разом взяті країни вільного світу», — додав міністр.

FPV-дронів торік в Україні вироблено 2,2 млн одиниць за минулий рік. Зараз, як повідомив Герман Сметанін,  Україна може виготовити близько 10 млн FPV дронів на рік.

«Найголовніше — локалізація компонентів, які на сьогодні вже виробляються на території України. Це і мотори, і плати ініціації. Ми почали складальне виробництво камер для FPV дронів. По діпстрайках (дрони-камікадзе, здатні вражати цілі на відстані, що складає сотні й навіть тисячі кілометрів) ми їх випустили в 22 рази більше торік, ніж в 2023-му. На цей рік маємо задачу виробити 30 000 протягом року. Зараз ми знаходимося в графіку виробництва і цей показник також буде досягнутий у цьому році», – сказав Герман Сметанін.

Також суттєво зросло виробництво засобів РЕБ зросло — в 340 разів. Наземних роботизованих комплексів виробили в 15 разів більше, ніж в 2023 році.

«Щодо інновацій, минулого року у нас в Україні з’явилось 324 нових кодифікованих розробки — таких як ракетодрон, «Довгий Нептун», почали виробництво 155-міліметрових артилерійських пострілів, 60-міліметрових мін натівського зразка. Почали використовувати штучний інтелект в нашому озброєнні», — додав міністр.

«Пекло», «Довгий Нептун» і дрони: виробництво зброї і техніки в Україні зросло у сім разів

Джерело: armyinform.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua