вологість:
тиск:
вітер:
РФ саджала свої Ил-76 і Ту-95 на одній з авіабаз в Індонезії, котру тепер хоче взяти в оренду
Протягом кількох останніх років "ВКС РФ" подавали запити до Індонезії для посадки на авіабазі "Манухуа" біля міста Біак-Нумфор в провінції Папуа біля Австралії своїх літаків дальньої авіації типів Ил-76 і Ту-95, і деякі з цих запитів таки були задоволені.
Тепер же Росія хоче піти далі та отримати згадану авіабазу "Манухуа" біля Австралії у своє розпорядження, відповідний запит влада Індонезії уже отримала. Про це пише агентство Janes.
В публікації агентства зазначається, що в лютому 2025 року відбулась зустріч між Сєргєєм Шойгу, котрий наразі займає посаду "секретар Ради безпеки Російської Федерації" та міністром оборони Індонезії Сджафрі Сджамсоеддіна, і саме після цієї події Москва подала в Джакарту запит на отримання в своє розпорядження авіабази "Манухуа".
На даний момент на цій авіабазі розміщена 27-ома ескадрилья ВПС Індонезії, котра оперує розвідувальними літаками типу CN235, і також – новосформоване 9-те авіакрило, котре наразі не має власної авіатехніки. Також цікаво, що ця авіабаза "Манухуа" має суміщену злітно-посадкову смугу із цивільним аеропортом імені Франса Кайсіепо.
Автори Janes окремо наголошують, що наразі не є відомими деталі запиту Росії до Індонезії на отримання авіабази. Але якщо виходити із факту, що раніше росіяни там давали запит на посадку своїх Ил-76 і Ту-95, то логічно припустити, що Кремлю летовище "Манухуа" в Індонезії потрібне саме під стратегічну авіацію.
Від Defense Express у цій історії хочемо наголосити, що запит РФ до Індонезії на отримання бази під дальню авіацію може бути продиктованим хіба що підготовкою Кремля до участі у "великій війні" в Тихоокеанському регіоні на стороні Китаю, ну бо авіабаза "Манухуа" буквально "нависає" над Австралією.
Простий мотив "відновлення вєлікодєржавія" тут не проглядається хоча би з огляду на специфічну історію взаємовідносин між Москвою та Джакартою. Для початку можна пригадати, що СРСР свій вплив в Індонезії остаточно втратив ще у 1965 році в результаті перевороту в цій країні.
В лютому 2022 року Індонезія остаточно відмовилась від свого наміру купувати російські Су-35С, і натомість обрала французькі Rafale . Однак далі можна пригадати, що уже в січні 2025 року Індонезія долучилась до блоку БРІКС, і також – що ця країна була одним із покупців російської авіатехніки в Азії.
Згідно з даними The Military Balance 2024, на початок минулого року Індонезія мала в своєму розпорядженні зокрема два літаки Су-27СК та три Су-27СКМ, два Су-30МК та дев’ять Су-30МК2.

Новини рубріки

Дрони повторно атакували російську бригаду, відповідальну за смертельний удар по Сумах - ЗМІ
17 квітня 2025 р. 08:24

На фронті відбулося 125 боєзіткнень — у Генштабі ЗСУ розповіли, де було найгарячіше
17 квітня 2025 р. 08:14