вологість:
тиск:
вітер:
Північний флот РФ має 5 десантних кораблів та дві бригади морської піхоти, чи вистачить для висадки на Шпіцберген
Наприкінці березня поточного року постало питання про те, що РФ уже заявляє претензії по Шпіцбергену, і це може обернутись війною, то ж яку армію має Норвегія. Тепер таке ж питання, але більш розгорнуто в своїй публікації для порталу Naval News поставив військово-морський аналітик Фредерік Ван Локерен, який по суті виходить із того, що нині демілітаризований Шпіцберген може стати зоною потенційного конфлікту між силами НАТО та збройними силами Росії.
В даному контексті виглядає зокрема актуальним питання про те, що якщо Північний флот РФ має п’ять десантних кораблів, 200-ту та 61-шу бригади морської піхоти, то чи вистачить такого наряду сил для висадки на Шпіцберген особливо з поправкою на ті втрати, які рашисти понесли у війні проти України.
Повністю цю публікацію можна прочитати ось за цим посиланням , ми звідти виділимо головні моменти. З однієї сторони, на даний момент Норвегії нема сенсу порушувати демілітаризований статус Шпіцбергену, навіть попри явну загрозу від Росії, бо офіційне Осло вважає, що поки країна під захистом США, то їй нічого не загрожує.
А от з іншої сторони, РФ якраз явно демонструє загрозу в цьому напрямку. І тут мова не тільки про звинувачення від кремлівського керівництва про те, що НАТО начебто порушує демілітаризований статус Шпіцбергену, але й також у тому, що емісари з Росії постійно приїздять в цей регіон "хитати" тему "побєдобєсія" та "захисту російської меншини".
Ну а з третьої сторони, слід зробити поправку й на те, що Північний флот ВМФ РФ свої дії проти НАТО відпрацьовує саме з поправкою на те, що демілітаризований статус Шпіцбергену лишатиметься й далі, тому російським флотоводцям не доведеться "розтягувати" свої сили.
На такому тлі Фредерік Ван Локерен пропонує, що мовляв найбільш доцільним для самої Норвегії було б розмістити на Шпіцбергені саме бойову та патрульну авіацію хоча би тому, що Північний флот ВМФ РФ має "традиційно" слабкий сегмент протиповітряної оборони.
Але з іншої сторони є ризик і в тому, що Росія може або сприйняти як провокацію будь-які заходи по організації оборони Шпіцбергена, або ж взагалі оголосити це "приводом" для воєнної операції в регіоні, зокрема з висадкою десанту.
А саме на цьому моменті й виникає питання, чи має Північний флот на даний момент достатні сили для такої кампанії, і чи вистачить наявних п’яти ВДК та двох бригад морської піхоти для такої операції.

Новини рубріки

Намагаються просочуватися: на Харківському напрямку ворог атакує виключно піхотою
19 квітня 2025 р. 10:15

Проривалися квадроциклами: на Куп’янському напрямку відбили штурм окупантів
19 квітня 2025 р. 10:15