Трампісти демонтували систему захисту від російських інформаційних атак: до чого варто бути готовим

18 квітня 2025 р. 12:04

18 квітня 2025 р. 12:04


Адміністрація Дональд Трампа фактично завершила демонтаж системи державної протидії дезінформації, яка була створена у 2010-х роках для протидії зусиллям РФ та Китаю.

Цей процес, як пише в об'ємному матеріалі Defense One , був запущений майже одразу з моменту приходу до влади 47-го президента США та мотивувався тим, що урядова система протидії дезінформації атакувала "вільні голоси" американців.

Зокрема у лютому була розпущена оперативна група ФБР з іноземного впливу, відсторонені працівники та припинена діяльність аналогічного відділу міністерства внутрішньої безпеки. А тепер ліквідовано R/Fimi управління боротьби з маніпуляціями та дезінформацією у структурі Держдепу.

При цьому сам R/Fimi з'явився у грудні 2024 року у результаті реорганізації Центру глобальної взаємодії (GEC), який був створений у 2016 році з метою протидіяти ІДІЛ у вербуванні новобранців, але після втручання РФ у вибори 2016 року отримав повноваження протидіяти й у цій сфері. Саме це й дало привід Трампу називати GEC головним цензором США.

Також у структурі міноборони США були ліквідовані підрозділи, які збирають інформацію щодо цивільного населення іноземних краї, що є частиною вже американських "кампаній впливу". Паралельно було припинено фінансування цивільних інституцій, що діяли в інтересах американського уряду у сфері дезінформації та маніпуляції.

І в адміністрації Білого дому чудово знає реальний стан справ щодо реального впливу РФ на американське суспільство шляхом ведення інформаційної війни. Теперішній очільник Дерджепу США Марко Рубіо у 2019 році був очільником комітету, який опублікував звіт комітету Сенату з розвідки про російське втручання у вибори 2016 року.

Більше того, американське міністерство юстиції у грудні 2024 року висунув двом співробітникам російського Russia Today звинувачення у тому, що вони заплатили ряду політикам правого крила 10 млн доларів через американську "фірму-прокладку" за поширення проросійських тез.

"Члени адміністрації Трампа, включаючи самого президента Трампа, також повторювали їх. Це розмило межу між іноземною інформаційною війною та законною політичною промовою, що, звісно, саме те, для чого й призначені такі кампанії", - пише видання. А також додало, що проведені статистичні опитування показали, що майже третина американців тепер вважають правдою як мінімум одну брехню російської пропаганди.

Трампісти демонтували систему захисту від російських інформаційних атак: до чого варто бути готовим

Джерело: defence-ua.com