вологість:
тиск:
вітер:
«Задимляли цілі населені пункти»: командир роти аерозольного маскування про невидиму зброю війни
На війні є видима зброя — танки, артилерія, дрони. А є невидима, але надзвичайно ефективна — як-от дим, що стає потужним інструментом маскування та введення ворога в оману. Про специфіку роботи підрозділів аерозольного маскування розповів командир роти Богдан, чия служба є невіддільною частиною успіху на передовій.
Про це йдеться в публікації на сторінці Командування Сил підтримки Збройних Сил України.
Його підрозділ працює там, де потрібна невидимість. Під димовою завісою можна не просто вижити — можна перемагати. Маскування використовується для прикриття техніки під час наступу, введення ворога в оману, а іноді — задля створення повноцінної пастки.
«Ми застосовували до 150 димових шашок одночасно. Задимлювали цілі населені пункти — просто щоб у ворога не залишилось шансу бачити хоч щось».
Одна така шашка — легка, з потужною пульсацією, димить до 15 хвилин. У руках професіоналів — стає справжньою зброєю. Особливо ефективною техніка була під час боїв за Бахмут, на локації, яку військові називали «алея ПТУРів» — місце, де засіли росіяни.
«Задача була проста: закрити їм все. Прилади, оптику, очі — все. Дим заводили прямо під їх носа. І коли ті нічого не бачили — наша піхота вже була поруч».
Більше про роботу підрозділів аерозольного маскування дивіться у відео від 704 полку радіаційного, хімічного, біологічного захисту:
Як повідомляла АрміяInform, Покровськ перетворюється на справжню фортецю завдяки титанічній праці інженерних військ Сил підтримки Збройних Сил України . Саме ці невидимі герої фронту будують ешелоновану оборону, що покликана зупинити ворога та зберегти життя українських захисників.

Новини рубріки

Дронарі захопили в полон окупанта лиш однією запискою
21 квітня 2025 р. 13:56

«Контракт 18-24» масштабується: перелік посад у бригадах Сухопутних військ ЗСУ
21 квітня 2025 р. 13:56