вологість:
тиск:
вітер:
Повернувся із СЗЧ, щоб стати напарником оператора Javelin: історія розрахунку протитанкістів 68 єгерської бригади
Українські військовослужбовці продовжують ефективно застосовувати американські протитанкові ракетні комплекси Javelin, завдяки яким знищено сотні одиниць російської броньованої техніки.
Сьогодні ці ПТРК стали важливим чинником стримування колон ворожої бронетехніки на Покровському напрямку. Серед їхніх операторів — протитанкісти 68 окремої єгерської бригади імені Олекси Довбуша.
***
Павло та Юрій служать в одному розрахунку ПТРК Javelin роти протитанкових ракетних комплексів 68 ОЄБр. Вже кілька місяців вони разом з іншими побратимами контролюють рух однією з ключових доріг на Покровському напрямку.
Хлопці, які сьогодні становлять єдиний розрахунок, приєдналися до ЗСУ лише минулого року, але обидва мають власні яскраві історії перебування в армії. Павло на позивний «Ескобар» до мобілізації працював на будівництві. Він молодший за віком, але має більший досвід роботи з ПТРК.
«У нас кожен, хто зробив хоч один бойовий постріл з Javelin, вважається досвідченим бійцем», — жартує Павло. Минулої осені він не просто відстрілявся по ворогу. На його рахунку влучання в російський БТР, який намагався висадити десант. Ми із захватом дивимося на екрані комп’ютера на відеозапис цього влучного пострілу. А його автор спокійно посміхається, наче не зробив нічого особливого.
«Ескобару» ще немає 25 років, тому він підпадає під дію умов проєкту «Контракт 18-24». «Я цього не знав, але командування бригади знайшло мене і повідомило, що потрібно робити. Поки ще оформлюємо документи», — трошки ніяково каже хлопчина.
Його напарник має більше життєвого досвіду — кілька років був підприємцем, працював у різних компаніях на заході України. Та й у ЗСУ побував в різних ситуаціях.
«Спочатку воював в іншій військовій частині. Зазнав поранення. А після лікування та відновлення зробив помилку — пішов у СЗЧ. Майже одразу вирішив повернутися, але в попередній бригаді мене вивели поза штат, тому довелось дочекатися, поки набуде чинності новий закон», — згадує Юрій на позивний «Хміль», якого також мобілізували у 2024 році.
Під час перебування у СЗЧ він отримав дзвінок з Нацполіції, правоохоронці повідомили, що Юрій перебуває в розшуку. Згадує, що був готовий до такого сценарію, тому не здивувався та не переховувався — зібрав речі та поїхав до резервного батальйону», — розповідає Юрій про свій шлях до роти ПТРК 68 єгерської бригади.
Вже в резервному батальйоні Юрія вибрав представник 68 ОЄБр. На відміну від напарника, він ще немає бойового досвіду стрільби з Javelin. Тому регулярно відпрацьовує керування цим ПТРК на тренажері, про який вже розповідала АрміяInform . Такі тренування допомагають довести до автоматизму роботу по ворожій бронетехніці навіть у темряві. Водночас з навчанням «Хміль» разом з «Ескобаром» вже заступає на позиції.
Хлопці кажуть, що для роботи на ПТРК необов’язково мати великі біцепси або міцну статуру. Набагато важливіше вміти на характері дійти до позицій, несучи в руках комплекс та тубуси з кількома ракетами, швидко зафіксувати ціль та зробити точний постріл, відбиваючи ворожі штурми.
Текст: Артем Ільїн, Євгеній Жаровський
Фото Олександра Клижка

Новини рубріки

На Куп’янському напрямку нацгвардійці взяли у полон російських піхотинців
21 квітня 2025 р. 20:33

Путін підтвердив, що Росія била по цивільних об’єктах у Сумах і Кривому Розі
21 квітня 2025 р. 20:33