вологість:
тиск:
вітер:
«Лінія дронів» стане вирішенням ситуації для конкретної смуги фронту — командир полку «К-2»
Проєкт «Лінія дронів» має забезпечити значне зменшення втрат серед особового складу для підрозділів, які перебувають на лінії фронту.
Про це розповів підполковник Кирило Верес — командир 20 окремого полку безпілотних систем «К-2».
«Коли цей пілотний проєкт почне найближчим часом давати результат, то це стане вирішенням ситуації для конкретної смуги фронту. Я також вірю, що проєкт масштабують, ми зараз як першопрохідці», — сказав Кирило Верес.
Окрім зменшення втрат, підрозділи «Лінії дронів» також мають зупинити ворога і завдати йому максимальних втрат, щоб він далі не міг атакувати, і не допустити втрат територій.
Кирило Верес також розповів про рекрутинг до полку «К-2».
«Я вдячний всім, хто долучився до нашого підрозділу. Через місяць після початку формування полку, під час злагодження, відсіялося менше 3%. У наш підрозділ не йдуть люди з навчальних центрів. До нас ідуть лише за нашим рекрутингом і за власним бажанням», — сказав він.
Командир полку пояснив, що мотивація у всіх різна, але люди всі вмотивовані, а за місяць було отримано 7 тисяч заявок.
«У мене зараз військовослужбовців зараз набагато більше, ніж ліжко-місць. Ми навчимо будь-яку людину. Наше завдання визначити, на яку посаду поставити військовослужбовця, де від нього буде максимальна користь. В 99% випадків ми знайдемо місце за відповідним фахом або здібностями», — наголосив він.
Говорячи про розвиток технологій в умовах війни, Кирило Верес відзначив необхідність постійно навчатися та вдосконалюватися.
«Вся війна зараз — нова технологія. Такого не було ні у 2022-му, ні в одній країні світу. Війна диктує нам умови. Має бути прогрес. З одного Китаю все береться, але у росіян ВПК працює краще. Втім, у нас є бажання країни та згуртованість населення, народ нас підтримує. Тому в нас воно летить. І командири в нас кращі. У росіян іде 100 снарядів на тиждень, а в нас — 20. Але КПД від нашої гармати краще», — сказав він.
«Лінія дронів» — проєкт, покликаний масштабувати найефективніші безпілотні системи українського війська, допомагаючи нашим захисникам і захисницям виконувати найскладніші завдання.
Серед його завдань: сформувати killzone завглибшки 10-15 км, де ворог не зможе рухатися без втрат; надавати піхоті постійний повітряний супровід і прикриття; виявляти та знищувати цілі ще до того, як вони наблизяться до наших позицій.
Наразі у проєкті беруть участь п’ять підрозділів: 427 окремий полк безпілотних систем «Рарог», 20 окремий полк безпілотних систем «К-2», 414 окрема бригада ударних безпілотних авіаційних систем «Птахи Мадяра», 429 окремий полк безпілотних систем «Ахіллес», Головний відділ безпілотних авіаційних систем «Фенікс» ДПСУ.

Новини рубріки

Армія РФ намагається вирівняти фронт на Торецькому напрямку - військові
25 квітня 2025 р. 14:07

«Наче з фільму Термінатор» — Міноборони знайомить з роботизованим кулеметом Droid TW
25 квітня 2025 р. 14:04

Коли «самураї» беруться за дрони: на Запоріжжі виявлено та знищено два російські БТРи
25 квітня 2025 р. 14:04