вологість:
тиск:
вітер:
Україна стала легкою мішенню для російських хакерів після згортання допомоги США - Bloomberg
Як передає Укрінформ, про це йдеться в публікації Bloomberg .
За останні п'ять років лише Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) виділило понад 200 млн доларів на допомогу Україні у сфері кібербезпеки. Агентство національної безпеки та Кіберкомандування США також виділяли допомогу.
Штати надавали підтримку з кібербезпеки сотням об'єктів по всій Україні, які, зокрема, допомагали протистояти кібердиверсіям на електростанціях та в урядових структурах, проте контракти були скасовані або призупинені.
Заплановані поставки комп'ютерного обладнання та програмного забезпечення, призначених для посилення безпеки української інфраструктури, так і не були здійснені.
Скорочення підтримки України у сфері кібербезпеки послабить цифрову лінію фронту країни, що зробить її легкою мішенню для Росії, вважають експерти.
Американська допомога передбачала підтримку фахівців, навчання, поставки обладнання та програмного забезпечення для організацій по всій Україні, у тому числі для десятків урядових установ і відомств, а також для ключових постачальників газу й електроенергії, національного банку, ядерних об'єктів.
Американське фінансування було найбільшим джерелом підтримки України у цій сфері. Гранти USAID фінансували кілька ініціатив з кібербезпеки, деякі з яких були схвалені за часів першого президенства Дональда Трампа, зокрема щодо захисту виборчої інфраструктури країни та її дипломатичних мереж.
Найбільшим контрактом USAID, пов'язаним з кібербезпекою України, був проєкт із захисту критичної інфраструктури вартістю 128 млн доларів. Він був наданий у 2020 році консалтинговій фірмі DAI Global LLC, що базується в Бетесді, штат Меріленд, яка працювала з десятками субпідрядників з надання Україні підтримки з кібербезпеки.
Україна також отримала підтримку від приватного сектору, і, схоже, вона продовжуватиметься. Більш як десяток компаній, серед яких Mandiant, Palo Alto Networks і Symantec Broadcom, надавали допомогу через американську організацію під назвою Cyber Defense Assistance Collaborative (CDAC).
Як повідомлялося, адміністрація президента США фактично розпустила Агентство з міжнародного розвитку й передає частину його функцій під управління Державного департаменту.

Новини рубріки

Росіяни зруйнували КАБами міст у Сумській області – ОВА
26 квітня 2025 р. 03:29

Сили безпілотних систем -дронами російські антени зв'язку на Запоріжжі
26 квітня 2025 р. 01:35

В ЗСУ створили 8 корпус Десантно-штурмових військ: які бригади до нього увійшли
26 квітня 2025 р. 01:12