вологість:
тиск:
вітер:
Для захисту від «Шахедів» потрібно залучати легкомоторну авіацію - експерт
Таку думку висловив у коментарі Укрінформу авіаційний експерт Костянтин Криволап.
«Терміново пора розв'язати проблему захисту і від «Шахедів»... В ідеалі, дрон збивається дроном (БпЛА-перехоплювачі, зенітні дрони теж вже застосовуються нашою ППО – ред.), а інший варіант – легкомоторна авіація», - сказав він.
За словами експерт, збільшувати кількість традиційних засобів для протидії дроновим атакам вже не достатньо, оскільки це не дозволить збивати пропорційно більше «Шахедів». Традиційні методи, які застосовувались раніше, неефективні в сучасних обставинах, і необхідно принципово змінити підхід до боротьби з дронами, зокрема, відповідно до критерію ефективності ураження.
«Якщо уражати «стінгерами» (а це найпростіший спосіб), то кожен постріл коштуватиме 100 тис. доларів. Тому від початку шукали дешевших засобів від камікадзе. Зараз найефективніший спосіб збиття – за допомогою гвинтокрилів з відкритим майданчиком, кулеметом і кулеметником, що через тепловізор намагається розгледіти «Шахеди» і шарашить по них», - розповів Криволап.
Він зазначив, що боєць завдяки цій системі може бачити дрон за 4-5 км. Гвинтокрил має підлетіти до нього, збити і перелетіти до іншої цілі. Та цей спосіб захисту від «Шахедів» теж має недоліки. «Вильоти теж не дуже дешеві, та й гвинтокрилів замало. Легкомоторна авіація коштує значно менше, ніж гвинтокрил (хоча з гелікоптера воно зручніше) і може виконувати ту ж роботу», - зазначив Криволап.
На його думку, для підсилення ППО можна застосувати літаки типу спортивно-тренувальних Як-52.
«В Україні ще є певна кількість літачків, і їх уже застосовували проти дронів-розвідників. Але певні особливості є – наприклад, треба, щоб дрон не маневрував, а літачок був оснащений тепловізором (розвідники й ударні дрони літають в різну пору доби) тощо», - розповів авіаційний експерт.
Інша проблема з протидією «Шахедам» полягає у труднощах з їх виявленням. Дрони маневрують і ховаються з поля зору локаторів, що ускладнює стеження за цілями і їх оперативне збиття.
Як повідомлялося, начальник управління комунікацій командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявив, що пілоти винищувачів F-16 та Mirage збили кількадесят російських засобів повітряного нападу під час масованого обстрілу України 24 квітня.
У ніч проти 26 квітня Сили оборони України збили 66 російських безпілотників , ще 31 ворожий БПЛА локаційно втрачений.

Новини рубріки

«Можливо, він не хоче зупиняти війну» — Трамп задумався, чи путін не водить його за ніс
26 квітня 2025 р. 17:55

На фронті від початку доби - 90 зіткнень, бої точаться на восьми напрямках
26 квітня 2025 р. 17:40