вологість:
тиск:
вітер:
Армія США експериментує з власним 3D-друком БПЛА, це у 10-15 разів дешевше за готові, але є дві суттєві перепони
Висока вартість дронів, які пропонує американський ОПК для свого війська, призвів до того, що армія США почала експеримент з використанням сучасних виробничих технологій - 3D-друку. Головна мета, перевірити, чи може підрозділ самостійно надрукувати собі відповідну кількість безпілотників, на скільки це буде дешевше та ефективніше.
Прямо зараз такий експеримент реалізує 2-й батальйон багатоденної взаємодії (Multi-Domain Effects Battalion), про що пише Task & Purpose . З боку Defense Express зазначимо, що такі підрозділи є новим типом з'єднань американської армії, який призначений для ведення радіотехнічної, радіоелектронної та космічної розвідки, інформаційних та кібернетичних операцій.
Наразі конкретна мета - створити та підготувати до використання 1-2 надрукованих на 3D-принтері дрона літакового типу, які мають взяти участь у навчання, що пройдуть у Польщі. Це мають бути БПЛА із радіотехнічною апаратурою, що дозволить фіксувати та локалізовувати роботу мобільних телефонів, Bluetooth, WiFi, РЛС, радіостанцій та іншої радіоапаратури.
На такий експеримент американських військових змусив піти аналіз реалій поля бою в Україні, який показав, що дронів ніколи не може бути достатня кількість. А також реалії їх закупівлі за стандартною процедурою та цінами. Зокрема для американської армії БПЛА з аналогічними можливостями американські компанії пропонують за ціною 28 тисяч доларів. Водночас військові вже самостійно виготовляють дрони за ціною 2-3 тисячі доларів.
При цьому до цього часу ні в кого з батальйону не було досвіду із 3D-друком та конструювання БПЛА. Але з огляду на фото вони провели реверс-інжиніринг RQ-11 Raven. Більше того, реальна вартість дронів могла бути ще меншою, але американським військовим було заборонено використання "сторонніх комплектуючих", в першу чергу з Китаю.
Але найбільше часу в американських військових пішло не на те, щоб навчитися 3D-друку , не на випробування самих дронів, а на бюрократію. З 8 місяців робіт, за які вдалось виготовити сім дронів, 3-4 місяці пішло на оформлення всіх документів.
Зазначимо, що сама ідея забезпечення формування своїх потреб у дронах завдяки власним виробничим потужностям доволі цікава. Зрештою це саме коротке логістичне плече з усіх можливих, а також найкоротший зв'язок між безпосереднім оператором та виробником, тим паче в одній структурі та під єдиним керівництвом.
Більше того, аналогічні процеси вже реалізуються у багатьох, якщо не всіх, "дронових" підрозділах Сил оборони України, коли отримані дрони доопрацьовується на місці відповідно до потреб та задач. Водночас мета експерименту 2-го батальйону багатоденної взаємодії армії США - лише довести таку можливість.

Новини рубріки

Їхали колоною, помирали окремо — відбито черговий масштабний штурм росіян
28 квітня 2025 р. 20:25

У гру вступає артилерія — точне влучання у бліндаж спровокувало справжню паніку серед окупантів
28 квітня 2025 р. 20:25