Що цікавого має нова українська ТМ-2025 для ефективнішого підриву рашистів, та які частини цієї міни можна друкувати на 3D принтері

29 квітня 2025 р. 20:56

29 квітня 2025 р. 20:56


На фронті помітили нові протитанкові міни українського виробництва, які вочевидь є копією радянської ТМ-62 у металевому корпусі, вони отримали новий індекс ТМ-2025 та корисну відміну від попередниці.

Також судячи з назви та серійного номеру їх виробництво розпочалось в поточному 2025 році. Судячи з наявного відео, можливо сказати, що ТМ-2025 відрізняється від попередника трохи іншою формою корпусу з більш гладкими кутами, а також наявністю місця в корпусі для встановлення додаткового бокового детонатора.

Це дозволяє зручніше зробити встановлену міну не придатною для дезактивації шляхом встановлення додаткового підривача. Крім цього, це має спростити процес кустарного перетворення ТМ-2025 на боєприпас для скидання з дронів або у інженерний засіб.

Протитанкова міна ТМ-2025

Замість штатного підривника МВЧ-62 або МВП-62 який застосовувався у попереднику, в ТМ-2025 використовують новий електромеханічний підривник українського виробництва МПЕМ-1. Про нього мало що відомо, проте судячи з наявного відео в МПЕМ-1 використовуються елементи виготовлені на 3D-принтері.

Розібраний підривник МПЕМ-1 до протитанкової міни ТМ-2025

Також можна помітити акумулятор та різноманітні електронні елементи. Точно їх функціонал визначити важко, але з можливих варіантів це датчик електромагнітного поля, для детонації якщо міна пройшла під днищем техніки, або режим ініціації після певної кількості натискань.

Поява української версії цієї міни є цілком очікуваним, адже її попередник ТМ-62 дуже широко використовується в Україні, причому не тільки за прямим призначенням. Так, наприклад українські майстри робили з них скиди для великих дронів мультикоптерного типу, саморобні вибухові пристрої, використовували як інженерні вибухові заряди для знищення мостів, та багато як інакше.

Окрім цього, ТМ-62 часто використовують у якості бойової частини для наземних дронів камікадзе. Достатньо згадати український робот-камікадзе Ratel S , який пішов в серію ще у 2023 році.

Що цікавого має нова українська ТМ-2025 для ефективнішого підриву рашистів, та які частини цієї міни можна друкувати на 3D принтері

Джерело: defence-ua.com

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua