вологість:
тиск:
вітер:
У Координаційному штабі обговорювали повернення українців з полону і пошук зниклих безвісти
У Координаційному штабі з питань поводження з полоненими 1 травня відбулися зустрічі з об’єднанням родин бійців 46-ої окремої аеромобільної Подільської бригади, що входить до складу Десантно-штурмових військ Збройних сил України, а також з родинами бійців 17-ої Полтавської бригади «Рейд», що входить до складу Національної гвардії України.
З родичами полонених та зниклих безвісти спілкувалися представники Координаційного штабу , Об’єднаного центру СБУ, ДНДЕКЦ МВС, військової частини та ДШВ ЗСУ та командування НГУ.
Члени сімей оборонців порушили широкий спектр питань стосовно своїх близьких: про джерела та шляхи отримання інформації, процедуру офіційного підтвердження полону, роботу МКЧХ, комунікацію зі слідчими та військовими частинами, особливості переговорного процесу, порядок формування та передачі відповідних запитів до російської сторони. Низка порушених під час зустрічі питань стосувалася пошуку інформації про оборонців, встановлення обставин їхнього зникнення, механізми евакуації та ідентифікації тіл полеглих воїнів, в тому числі і з території підконтрольній ворогові.
Також звернули увагу на вдосконалення взаємодії між родинами, державними органами та структурами Сектору безпеки й оборони, вели розмову про механізми підтвердження факту перебування військовослужбовця в полоні.
Окремо обговорили інструменти впливу та ІПСО, завдяки яким ворог регулярно здійснює тиск на родини поневолених та зниклих безвісти оборонців.
У Координаційному штабі, розуміючи весь біль рідних і близьких полонених, завжди просять про те, щоб не публікували у соцмережах особистих даних тих, хто попав у полон або зник безвісти - це навряд чи допоможе їх знайти, а от ворог або шахраї можуть скористатися цією інформацією.
«Близько 8 тисяч підтверджених в полоні, але ми маємо випадки, коли, наприклад, військові перебувають в полоні, та ми про це не знаємо. Під час кожного обміну повертаються люди, яких Росія не підтверджувала. Тобто, ми маємо 10-20% люфт, коли Росія, не підтверджуючи перебування в полоні, передає військових українській стороні», - розповіла посадовиця і додала про порушення домовленостей з боку росіян:
"Щодо якихось фактів, які будуть засвідчені в угоді і будуть виконані, то вони можуть написати, а потім все одно це не виконають. Ми маємо факти, що вони подають наших цивільних як військових. А ми маємо в списках як цивільних, бо вони дійсно не були військовими і під час повномасштабного вторгнення просто перебували вдома чи на роботі".
Нагадаємо, у Великодні дні у Києві на Софіївській площі відбулася масштабна акція на підтримку українських військовополонених "Не мовчи! Полон вбиває". Асоціація родин захисників "Азовсталі" в анонсі акції вказувала, що її проводять для нагадування про військовополонених Маріупольського гарнізону, усіх полонених та зниклих безвісти захисників.

Новини рубріки

Щоб у бою було легше: десантники ЗСУ відточують майстерність у максимально жорстких умовах
01 травня 2025 р. 21:33

«Тепер це справді рівноправна угода» — Президент прокоментував угоду про надра
01 травня 2025 р. 21:05

Українські дрони за два місяці уразили понад 160 тисяч ворожих цілей - Сирський
01 травня 2025 р. 20:48