вологість:
тиск:
вітер:
Які зміни треба по танкам для кращого захисту від БПЛА, якщо їх важливість показав аналіз 61 бою ЗСУ проти армії РФ
CSIS оприлюднив новий матеріал по осмисленню нових уроків повномасштабної війни Росії проти України, яке відбувалось в ході серії панельних дискусій, які організовував цей аналітичний центр. Замість викладати усі деталі цих дискусій, автори доповіді виділили головні моменти, які роблять матеріал цікавим та зручним для сприйняття.
Один із базових моментів, який окреслений в матеріалі за цим посиланням - аналіз 423 боїв, зокрема 61 безпосередньо в Україні під час повномасштабного вторгнення РФ показує, що танки зберігають свою критичну важливість завдяки своїй вогневій міці, маневреності та рівню бронезахисту. Однак при цьому в конструкцію самих ОБТ потрібно вносити суттєві зміни.
Якщо конкретніше, то у згаданому вище моменті про 423 бої автори CSIS аналізували сутички по суті за весь час існування танків як виду озброєння, зачіпаючи зокрема Другу світову війну. Настільки значна кількість прикладів у контексті саме російсько-української війни (тобто 61) якраз наголошує, що попри радикальну зміну технологічних умов, танки все рівно лишаються актуальним інструментом на сучасному полі бою.
Тут справа не тільки в тому, який рівень вогневої потужності та реального ступеню захищеності може мати танк в конкретному бойовому епізоді, тут справа також і в тому, який позитивний вплив на нашу піхоту справляє те, коли українські танки методично працюють по російським окупантам.
Але при цьому говорити про те, що із сучасними танками начебто "все гаразд", і нічого при цьому міняти не треба - якраз буде неправдивим. Конструктивні зміни для ОБТ як виду озброєння для більшої живучості на полі бою буквально назріли, і тут потрібен своєрідний "мікс" із технологічних рішень.
Одним із таких рішень, як вважають автори матеріалу CSIS, могла би стати зокрема інтеграція "безпілотних" башт в конструкцію танків, що має зменшити чисельність екіпажу, дати свої зміни по розміщенню боєзапасу і так забезпечити вищий рівень живучості.
Ще один вектор – це "насичення" конструкції ОБТ засобами радіоелектронної боротьби відповідної потужності, для чого в свою чергу буде вносити в силові установки цих броньованих машин. І при цьому доведеться тримати певний баланс в показниках "вартість/ефективність", бо співвідношення між ціною та швидкістю виготовлення сучасних танків та ударних БПЛА продовжує лишатись актуальним.
Раніше Defense Exprees розповідало про те, що "Контакт-1" та решітки на Leopard в ЗСУ німців бентежать, але нічого краще не пропонують.

Новини рубріки

Колона відправляється до пекла — російський штурм захлинувся у вогні та димі
06 травня 2025 р. 21:35

Захист неба дронами та фінансування Сил оборони: Зеленський провів Ставку
06 травня 2025 р. 21:18