«Ривок вліво, ривок вправо»: мистецтво виживання десантника під всевидячим оком FPV-дрона

07 травня 2025 р. 17:13

07 травня 2025 р. 17:13


Сучасне поле бою, насичене ворожими безпілотниками, диктує нові, надзвичайно жорсткі правила виживання та ведення бойових дій, особливо для десантно-штурмових підрозділів, що діють на вістрі атаки. Про те, як українські десантники адаптуються до цих викликів, які якості є ключовими та як змінилася тактика штурмів та евакуації в епоху тотальної війни дронів, розповів досвідчений головний сержант однієї з десантно-штурмових рот.

Про це йдеться в публікації на сторінці 80-ї окремої десантно-штурмової Галицької бригади.

Дрони змінили все: нова реальність на полі бою

Як зазначають у Командуванні Десантно-штурмових військ ЗСУ на прикладі підготовки у 80-й окремій десантно-штурмовій Галицькій бригаді, головний сержант десантно-штурмової роти на псевдо «Арчі» підкреслює фундаментальні зміни, які принесли безпілотники.

«Сучасна війна ускладнилася тим, що зараз дуже багато FPV-дронів та „Мавіків“. Надзвичайно ускладнилося переміщення до позиції, до вихідного рубежу», — констатує «Арчі».

В умовах, коли небезпека з повітря є постійною, ключовими для виживання та ефективності бійця стають три основні якості, на яких акцентується підготовка:

Сміливість: «Це не боятися гранат, будь-яких скидів з дронів, мінометного обстрілу», — пояснює сержант.

Рішучість: «Це здатність до швидких дій під мінометним обстрілом чи атакою дрона».

Фізична форма: забезпечує необхідну маневровість, щоб мати шанс «обхитрити той самий FPV-дрон. Ривок вліво, ривок вправо»

Десантники навіть проводять спеціальні заняття, тренуючись збивати FPV-дрони та вивчаючи, як змінюється їхня маневреність залежно від наявності та ваги бойового заряду.

Загроза від дронів, які миттєво реагують на будь-яке скупчення людей, змусила кардинально змінити тактику штурмових дій та пересування.

«Ефективні штурмові дії зараз проводяться двійками-трійками, максимальною групою у чотири-шість осіб. Так само підхід до вогневого рубежу чи захід на позицію відбувається по дві, по три особи, не більше, тому що FPV-дрони та скиди реагують на скупчення», — розповідає «Арчі».

Це значно ускладнює і процес евакуації поранених. «Ми вже не можемо великою групою забрати, наприклад, шістьох. Щонайменше двоє бійців мають виносити важкопораненого, неходячого, своїми силами», — пояснює він, адже евакуаційна група так само є ціллю для ворожих дронів.

Попри всі технологічні та тактичні зміни, одне залишається незмінним і найважливішим у підготовці — тактична медицина.

«Найголовніше, на мою думку, — це тактична медицина. Бо в цій війні головне — вижити… Кожен боєць має знати такмед і вміти якісно надати допомогу. Тому що так само й твій побратим має бути підготовлений: ти повинен бути впевненим, що якщо з тобою щось станеться, він зможе врятувати твоє життя. Це база», — наголошує сержант «Арчі».

Як повідомляла АрміяInform, українські десантники продовжують демонструвати високу майстерність не лише в обороні, а й в активному нищенні ворога, зокрема на його ж території. Бійці 80-ї окремої десантно-штурмової Галицької бригади ДШВ провели результативний тиждень на Курщині, влаштувавши справжнє «полювання» на російську бронетехніку.

«Ривок вліво, ривок вправо»: мистецтво виживання десантника під всевидячим оком FPV-дрона

Джерело: armyinform.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua