вологість:
тиск:
вітер:
Втримати васала — в Москві перевірятимуть міцність російсько-китайської «великої дружби»
Святкування Дня Перемоги в Москві нагадуватиме середньовічну феодальну асамблею. До рф приїдуть переважно її економічні васали. Також прибуде і економічний господар самої росії — Китай.
Про це ефірі «Суспільне новини» говорив експерт Центру ради зовнішньої політики «Українська призма» Антон Оксентюк.
За його словами, якщо пильно вивчати список країн, які братимуть участь у святкуванні Дня Перемоги в Москві, то самостійних гравців там не так багато. Так, приїдуть представники невизнаних держав, на кшталт Абхазії і Південної Осетії. Буде залежна від рф Білорусь. Ще частина гостей — прямі економічні сателіти країни-агресора. Зовсім інша річ — участь в урочистостях Китаю. Візит Сі Цзіньпіна це відповідь на надто активні контакти між Росією і США.
«З початком повноцінних двосторонніх контактів між росіянами та американцями, ми бачимо, що доволі сильно активізувалися розмови між Китаєм та росією. В першу чергу, вони ініціювалися китайською стороною. Китайці не те, що бояться, але занепокоєні. І в першу чергу, це занепокоєння має економічний характер», — зазначив експерт Аналітичного центру ради зовнішньої політики «Українська призма».
Все через те, впевнений експерт, що росіяни нещодавно запропонували Вашингтону широке економічне співробітництво. Воно включає, наприклад, видобуток російських ресурсів і спільний розвиток Арктичного регіону. Така активність «молодшого партнера» для КНР неприпустима.
«З початку повномасштабного вторгнення росія доволі сильно залежить в економічному плані від китайської сторони. Вони купують або просто отримують від Китаю значну кількість ресурсів, на основі яких ведуть з Україною війну. І в цьому плані повноцінний візит Сі Цзіньпіна я би розглядав у контексті того, що китайці хочуть перевірити, наскільки ж на практиці все ще діє стратегія широкомасштабної кооперації між росією і Китаєм. Наскільки вони ще друзі», — розповів Антон Оксентюк.
Однак, зазначає Оксентюк, це сигнал і для американців. Китайці хочуть на практиці продемонструвати, що росія це зона їхнього інтересу. І вони точно не допустять, аби росіяни просто взяли і проміняли китайську «велику дружбу» на перспективи співпраці зі США.
Як повідомляла АрміяInform, нове триденне перемир’я, яке оголосив путін на 8, 9 і 10 травня — це політичне питання. Навряд чи росіяни хочуть прикриватися ним, аби суттєво покращити ситуацію на фронті. Москва дійсно хоче тиші на День Перемоги.

Новини рубріки

Міноборони допустило до експлуатації три модифікації помпових рушниць
08 травня 2025 р. 12:50