вологість:
тиск:
вітер:
Як в РФ "саджали" прототип Су-34 на "Кузнецов" та який інформаційний результат отримали
В цій публікації ми розповімо про те, як в Росії "саджали" прототип Су-34 на авіаносець "Кузнецов" та навіть тривалий час намагались видати, що це буде взагалі палубний літак або ж літак морської авіації.
Це дуже цікава історія про те, як росіяни вміло "плутали сліди" з опорою на фотографії у відкритому доступі, підживлюючи це "вкидами" відповідних даних. Заодно отримаємо наочну ілюстрацію того, як рашисти можуть займатись аналогічними речами зараз.
Раніше ми уже писали про історію проекту російського літака Су-34 , а зараз коротко повторимо один момент. Прототип Су-34 мав позначення Т-10В-1, під яким проходив перший цикл випробувань у 1990-1991 роках.
Деякі з випробувальних польотів Т-10В-1 відбувались по невідомим причинам взагалі над водами Чорного моря, а конкретніше – в тому районі, де також проходив державні випробування авіаносний крейсер "Тбилиси", котрий нині має назву "Адмирал Кузнецов".
Яка логіка була у такій комбінації, самі росіяни не пояснюють. Але натомість збереглось як мінімум одне фото, коли під час випробувань прототип Су-34 імітує захід на посадку на "Кузнецов". Сенсу в такому не було, бо Т-10В-1 не мав відповідних конструктивних елементів для посадку на палубу. Однак таким чином росіяни уже тоді створити доволі специфічний візуальний матеріал.
Під час першої міжнародної демонстрації у червні 1995 року на авіасалоні в Ле-Бурже росіяни презентували цей літак як Су-32ФН, де "ФН" начебто означало "Fighter Navy", тобто винищувач морської або палубної авіації. Ба більше, росіяни при цьому всьому робили "вкиди" про те, що на Су-32ФН мають інтегрувати комплекс "Морской змей" для протичовнової боротьби, що тільки ще більше плутало сліди.
А в свою чергу оця "військово-морська конструкція" по прототипу Су-34 накладалась на дані по реальному проекту, який мав позначення Су-27КУБ або ж Су-33УБ. Цей літак виглядав візуально подібним до майбутнього Су-34, але з однією помітною різницею - кругле січення нової частини, а не приплюснуте.
Але є певна плутанина в тому, що одні російські джерела заявляють, що Су-33УБ начебто не повинен був мати бортове озброєння взагалі, бо проектувався чисто як "літак для підтримки навиків пілотів палубної авіації". А інші – якраз стверджують, що Су-33УБ повинен був мати аналогічний набір озброєння, як і базовий Су-33.
Перший політ Су-33УБ відбувся у 1989 році. Літак був виготовлений в одному екземплярі, роботи були зупинені в 1999 році. Але цікаво, що за твердженнями росіян, деякі напрацювання по Су-33УБ начебто були потім використані в серійному Су-34.
Якщо узагальнювати, то виходить насправді дуже цікава картина, як росіяни ще в 1990-хх роках доволі уміло створювали плутанину навколо своїх новітніх зразків озброєння. Раніше ми також писали про те, що рашисти хотіли авіаційну версію ракети "Калибр" під Су-35, але "щось не вийшло".

Новини рубріки

Посольство США попередило про можливу масовану повітряну атаку на Україну в наступні дні
09 травня 2025 р. 22:26

Запропонував німецьким партнерам активізувати спільну роботу у сфері БПЛА — Рустем Умєров
09 травня 2025 р. 22:19

Клуб піших байкерів – кілька десятків окупантів залишилися без мотоциклів
09 травня 2025 р. 22:19