Засекречені поставки зброї в Україну це логічно, але про що ще це може говорити

10 травня 2025 р. 18:27

10 травня 2025 р. 18:27


Німеччина протягом трьох років (за винятком перших місяців після повномасштабного вторгнення РФ в Україну в лютому 2022 року) регулярно звітувало про обсяги та номенклатуру озброєння, яке Берлін постачає у рамках оборонної допомоги Україні.

Сьогодні на офіційному сайті федерального уряду країни є досить детальний перелік танків, бронемашин, засобів протиповітряної оборони, дронів, боєприпасів тощо, часом із уточненням кількості поставлених одниць, а також запланованих майбутніх поставок.

Водночас, як пишуть у SPIEGEL з посиланням на інформаціну агенцію dpa, новий федеральний уряд новопризначеного канцлера Фрідріха Мерца планує значно урізати інформацію про постачання озброєння та військової техніки України, і на це є свої логічні причини.

Передусім головна мета такого рішення - це "позбавити агресора переваги на війні в Україні". Звучить, звичайно, досить гучно, але разом з тим відсутність публічної інформації про поставки зброї змусить РФ витрачати значно більше зусиль щодо оцінки потенціалу Сил оборони України.

Для прикладу, до сьогодні Німеччина досить детально звітувала про постачання, наприклад, артилерійських боєприпасів. З урахуванням нарощення потужностей з виробництва снарядів оборонним гігантом Rheinmetall і збільшення поставок Україні, приховати показники поставок ускладнить рашистам оцінювати наші запаси боєприпасів.

Та саме власне стосується й інших зразків озброєння та військової техніки. Хоча, звичайно, це не є панацеєю з урахуванням, що навряд чи сайт федерального уряду Німеччини для росіян був єдиним джерелом інформації про постачання оборонної допомоги Києву від Берліна.

Leopard 2A4

Крім того, варто розуміти й інші аспекти цієї історії - наприклад, як наголошує видання, уряд Німеччини ще у 2022 році фактично був вимушений розкрити обсяги допомоги через дві причини. По-перше, через публічний тиск, який вимагав прозорості. По-друге, через бажання на фактах продемонструвати роль Німеччини в озброєнні України, бо тоді Берлін часто критикували за недостатню оборонну підтримку Києва.

Можна обережно припустити, що секретність у питанні оборонних поставок Україні насправді може позитивно вплинути на ці самі постачання як кількісно, так і якісно. До прикладу, Фрідріх Мерц є прихильником постачання нашим Силам оборони крилатих ракет Taurus - і зрештою саме секретність у цьому питанні може позитивно вплинути на прийняття остаточного рішення.

А про наявність цих ракет у нашого війська ми вже дізнаємося по факту їхнього використання, коли ворог ймовірно продемонструє уламки цих ракет, як це було з тим чи іншим озброєнням у 2022 році.

Можна також згадати й той факт, що Німеччина є одним з потенційних кандидатів на постачання Україні ще однієї батареї ЗРК Patriot - водночас з огляду на те, що німці вже й так передали фактично дві з половиною (одну "в складчину"), то надмірна публічність у цьому питанні може негативно вплинути на подальші перемовини та рішення.

Раніше Defense Express розповідав про те, що Rheinmetall хоче виробляти ракети Lockheed Martin у Німеччині .

Засекречені поставки зброї в Україну це логічно, але про що ще це може говорити

Джерело: defence-ua.com