вологість:
тиск:
вітер:
Яка різниця між ЗРК Raven та Gravehawk від Британії для ЗСУ, та чи може бути комплекс під Р-27
Від Великої Британії ЗСУ вже мають два типи імпровізованих зенітно-ракетних комплексів, які по-своєму лишаються таємничими - Raven та Gravehawk. Вони між собою подібні тим, що обоє використовують ракети "повітря-повітря" та не стоять на озброєнні британської армії, були створені ексклюзивно для нашої протиповітряної оборони.
Тому в даному випадку варто чітко окреслити відмінності між цими типами британських імпровізованих ЗРК для України. І заодно можна поставити питання про те, наскільки б реально було мати власний комплекс під ракету "повітря-повітря" типу Р-27.
Raven – це мобільний імпровізований ЗРК під ракети "повітря-повітря" типу AIM-132 ASRAAM. Вперше про появу такого британського комплексу в розпорядженні ЗСУ стало відомо ще влітку 2023 року, однак перша публічна інформація про Raven з’явилась лише зараз, завдяки репортажу від BFBS Forces News .
Звідти ми і знаємо про те, що цей мобільний ЗРК має назву Raven, що ЗСУ мають вже вісім таких комплексів, які збили 400 повітряних цілей та показали ефективність порядку 70%.
Наші військові мають отримати ще п’ять таких комплексів, для яких використовуються пілони з літаків Tornado, Jaguar і Hawk . Показники дальності виявлення цілей бортовою оптико-електронною станцією, дальності та висоти ураження – не розкриваються.
Gravehawk – це імпровізований ЗРК під ракети Р-73, базою під який виступає стандартний морський контейнер. Вперше про цей комплекс стало відомо на початку 2025 року. Наразі отримано два дослідні екземпляри, а протягом цього року мають бути поставлені ще 15 серійних одиниць.
Характеристики та показники ефективності цього комплексу наразі не розкриваються взагалі. Але у відкритому доступі є кадри по тому, як насправді виглядає таємний ЗРК Gravehawk зроблений для України і це не те що всі думали.
Далі варто згадати приклад Індії, яка створила власний імпровізований ЗРК типу SAMAR-2 під ракети "повітря-повітря" типу Р-27ЕТ з інфрачервоним наведенням. Про успішне завершення робіт та випробувань по цьому комплексу стало відомо в лютому 2023 року , дальність ураження повітряних цілей складає до 20 кілометрів.
Про постановку SAMAR-2 на оброєння індійської армії наразі невідомо. В даному випадку йдеться про комплекс під модифікацію Р-27 з інфрачервоним наведенням. Але можливо, що ця індійська розробка стане "опорною точкою" для створення нового імпровізованого ЗРК, необхідного для зміцнення нашої ППО.

Новини рубріки

На фронті 133 зіткнення, на Покровському напрямку Сили оборони зупинили 50 ворожих штурмів
12 травня 2025 р. 23:21

Зеленський змінив склад Ставки
12 травня 2025 р. 22:53

Тайвань оголосив про фінансову підтримку розмінування в Україні
12 травня 2025 р. 22:35