Виробник роботизованих платформ «Гном» цьогоріч планує створити понад тисячу дронів-мінерів

13 травня 2025 р. 16:40

13 травня 2025 р. 16:40


Українська компанія, яка спеціалізується на створенні наземних роботизованих платформ «Гном-Мінер», планує до кінця поточного року довести обсяг виробництва до понад тисячі одиниць цієї робототехніки.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на пресслужбу підприємства .

«Щоб масштабувати виробництво наших наземних роботизованих платформ "Гном" до понад 1000 одиниць на рік, ми впроваджуємо систему AMS (Assembly Management System) – частину сучасної MES-системи, яка дозволяє повністю контролювати процес складання платформи», – йдеться у повідомлені виробника.

Наземна роботизована платформа «Гном-Мінер» кодифікована Міністерством оборони і постачається на озброєння ЗСУ та інших підрозділів Сил оборони. НРП призначена для дистанційного мінування та рейдових операцій у «сірій зоні» та здатна працювати під впливом засобів РЕБ, при цьому дальність керування складає до 3000 м. Одноразово дрон може встановлювати мінні загородження із двох або чотирьох протитанкових мін ТМ-62 або однієї МОН-90 та інших інженерних боєприпасів.

У коментарі Укрінформу директор компанії Едуард Троценко підтвердив, що у поточному році в компанії мають намір масштабувати виробництво Гномів до понад тисячі одиниць.

«Створенням роботизованих платформ наша компаній займалася задовго до повномасштабного російського вторгнення. Однак три роки тому нам довелося релокувати виробництво. Наразі, ми запустили його не лише на заході України, а й у Чехії», – зазначив директор компанії.

Також, за його словами, підприємство веде перемовини щодо масштабування виробництва у Данії та Польщі. Тому система AMS, яку впроваджують у компанії, має вкрай важливе значення для швидкого навчання персоналу у нових локаціях. При цьому в приміщенні від 300 м² можна організувати збирання 100+ платформ на місяць.

У компанії наголошують, що AMS охоплює не тільки фінальну збірку, а й усі вузли: акумулятори, камери, електроніку, джгути, ретранслятори та інше. Все — за чітко формалізованими процесами, що однозначно гарантуватиме високу якість створюваної оборонної продукції.

Окрім цього, Троценко повідомив, що наразі в компанії готують до кодифікації бойову платформу вогневої підтримки «Гном ВП». Передбачається, що новий дрон матиме на озброєнні два РПГ-7 та кулемет ПКМ 7,62 мм. Польові випробування цієї платформи тривають.

Як повідомляв Укрінформ, Міноборони допустило до використання у війську наземного робота «Спайдер» .

Виробник роботизованих платформ «Гном» цьогоріч планує створити понад тисячу дронів-мінерів

Джерело: ukrinform.ua (Війна)