вологість:
тиск:
вітер:
Румуни передумали робити ракети разом з Україною, пояснити це не можуть ніяк, а там міг бути "Нептун"
Румунія отримувала пропозицію від України налагодити спільне виробництво ракетного озброєння. Однак в підсумку румунська сторона цю пропозицію відкинула, чим лише поповнила "колекцію" нереалізованих оборонно-промислових проектів для зміцнення власних збройних сил.
Як пише профільний портал Defense Romania , такі дані у подкасті Obiect EuroAtlantic заявив румунський генерал у відставці Дан Греку. Конкретні деталі по цій історії, зокрема тип ракетного озброєння, тут не наводяться. Але від Defense Express можемо припустити, що мова саме про "Нептун".
Варто пригадати одну із публікацій порталу Army Recognition в серпні 2024 року про те, що Румунія начебто має інтерес спільно з Україною виробляти ракети "Нептун", вдосконалений варіант яких уже на той момент мав дальність пуску до 400 кілометрів. Тоді конкретні деталі можливого проекту не називались також.
Якщо повертатись до оригінальної публікації Defense Romania, то там ніяких навіть гіпотез по тому, чому румунська сторона відмовилась від спільного "ракетного" проекту з Україною - нема. Є лише гірка іронія з приводу того, що і раніше сама Румунія упускала вигідні оборонно-промислові проекти, які стосувались зокрема потенційного відновлення виробництва танків або навіть запуску виробництва вертольотів Bell, пропозиція по чому була ще у 1990-хх роках.
Окремо доповнимо, що за часів існування "Варшавського договору" Румунія була в числі країн-експлуатантів ОТРК "Ельбрус". Але ці комплекси румунська армія зняла з озброєння у 1990-хх роках. Схоже, що наразі єдині наявні в Румунії зразки ракетного озброєння - це 36 пускових установок до M142 HIMARS та берегові ракетні комплекси "Рубеж" під П-15 "Термит"; однак по стану комплексів "Рубеж" в Румунії точних даних наразі нема.
Якби Румунія таки прийняла пропозицію по спільному "ракетному" проекту з Україною, і якщо там справді було саме про "Нептун", то ця країна могла б отримати далекобійний ракетний комплекс, який би міг вражати не тільки морські, але й наземні цілі також.
Теоретично, до початку 2025 року Румунія мала би отримати замовлені в 2021 році два дивізіони берегових ракетних комплексів NSM на чотири пускові установки та дві машини управління вогнем. Але про фактичне виконання цієї поставки даних ніяких не було.
У серпні 2023 року були повідомлення також і про те, що Румунія разом із Raytheon на своїй території буде вести спільне виробництво ракет-перехоплювачів SkyCeptor, або ж PAAC-4 . Поточний стан реалізації цієї домовленості також поки невідомий.

Новини рубріки

Знайшли й у кущах — ворожий танк спалили прямо у схованці
14 травня 2025 р. 18:55

Понад 120 окупантів та 13 гармат — тижневі ураження ворога від розвідників
14 травня 2025 р. 18:55