вологість:
тиск:
вітер:
«Думка Бразилії путіну не цікава» — російському диктатору байдуже до амбіцій лідера Глобального Півдня
Китай та Бразилія закликали Україну та росію до якнайшвидших прямих переговорів, і наголосили на важливості діалогу. Однак це просто порожні балачки і «показова діяльність». Адже Китай не має бажання, а Бразилія можливості примусити рф до переговорів.
Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» говорила Наталія Бутирська, експерт з питань Східної Азії, старша аналітикиня центру «Нова Європа».
За її словами, Бразилія давно береться бути миротворцем. Їй це потрібно, аби позиціонувати себе регіональним лідером в Латинській Америці та впливовим гравцем на Глобальному Півдні. Саме тому серед безлічі попередніх пропозицій про врегулювання війни, була і бразильська.
Зараз же Китай та Бразилія відстоюють спільну ініціативу. Вона була написана Китаєм, а пізніше Пекін долучив до неї бразильців.
«Дві країни належать до БРІКС. До організації, яка претендує на те, аби посунути „Велику сімку“. Дві країни претендують бути представниками Глобального Півдня. Ну і зрештою, для самого Лула да Сильви та для Бразилії це про ініціативність та про їхню глобальну роль, яку можна підсилити тільки розмовами і партнерством з Китаєм, який має значно більше впливу. І на світ, і на Глобальний Південь, і на ту ж саму росію», — розповіла Бутирська
Китайсько-бразильська ініціатива цілком проросійська. Там не пишуть про відновлення суверенітету й територіальної цілісності України. Не пишуть про те, що Росія має вивести війська з території України. Ініціатива не була прийнята ані Україною, ані західними країнами. Адже, по великому рахунку, Китай не виглядає тією країною, яка хоче впливати на путіна.
Щодо Бразилії, то ставлення путіна до ініціатив її президента, навіть проросійських, прекрасно побачили напередодні. Коли Лула да Сильва прилетів в Москву, переконувати путіна їхати на перемовини до Стамбулу, диктатор його просто не прийняв.
«Була тільки телефонна розмова з аеропорту Москви. Це показує ставлення Москви до таких країн, як Бразилія. І це показує шовіністичні погляди росії, де росія — №1, а Бразилія все ще залишається країною третього світу, чия думка не особливо цікава путіну», — констатувала старша аналітикиня центру «Нова Європа».
Як повідомляла АрміяInform, Країна-агресор не приховує намірів продовжувати наступати та перекидає війська до ключових точок на полі бою. Це може бути блеф перед перемовинами, та найімовірніше — початок літнього наступу.

Новини рубріки

Сумський тир по «пташках»: прикордонники з «Сталевого кордону» за добу збили чотири ворожі дрони
15 травня 2025 р. 21:08