Конференція JATEC та Центру НАТО з військової медицини: крок до взаємосумісності України та Альянсу

16 травня 2025 р. 18:03

16 травня 2025 р. 18:03


Міністерство оборони України, інші складові Сил оборони спільно з НАТО працюють над оновленням рекомендацій з виявлення та лікування інфекцій, спричинених бойовими травмами.

Це питання стало особливо актуальним в умовах ведення інтенсивних бойових дій, коли масово застосовуються антибіотики, а евакуація та діагностика поранених ускладнені.

Спільний Центр НАТО-Україна з аналізу, підготовки та освіти (JATEC) спільно з Центром передового досвіду НАТО з військової медицини (MILMED COE) провели експертну онлайн-сесію щодо питань антимікробної стійкості (AMR) та посилення профілактики й контролю інфекцій (IPAC).

У заході взяли участь медичні представники як військових госпіталів та медичних підрозділів військових частин Збройних Сил України, так і Великої Британії, Франції, США, Нідерландів, Німеччини, Португалії, Греції, Румунії, Канади, Литви.

Основну увагу під час зустрічі приділили аспектам лікування інфекцій бойових ран та розробці практичних заходів для боротьби з AMR та покращення IPAC як в Україні, так і в країнах НАТО.

«Результати цієї зустрічі є важливим кроком для досягнення медичної взаємосумісності з НАТО. Вони також закладають основу для майбутніх ініціатив, спрямованих на посилення міжнародної співпраці у цій сфері», — наголосив Директор з імплементації програм JATEC полковник Валерій Вишнівський.

Учасники та учасниці з України, країн-членів та партнерів Альянсу проаналізували досвід України, розробили карти процесів лікування бойових поранень, визначили ключові ризики, наявні ресурси та можливості їхнього масштабування.

Начальник відділу вивчення досвіду та інновацій Центру передового досвіду НАТО з військової медицини капітан ВМС США і доктор медицини Джефф Рікс наголосив на важливості такого обміну досвідом та знаннями.

NSATU та JATEC: як працюють нові структури НАТО, що допомагають Україні

NSATU та JATEC: як працюють нові структури НАТО, що допомагають Україні

«Інтегровані цивільні та військові зусилля щодо вирішення проблем, пов’язаних з АМР, та заходи IPAC в Україні покращать якість медичної допомоги постраждалим від війни, зменшать глобальний вплив загрози АМР та нададуть інформацію для підвищення готовності Альянсу», — зазначив він.

Очікується, що результати цієї зустрічі сприятимуть досягненню взаємосумісності з НАТО в питаннях медицини, сформують стратегічні орієнтири для України та НАТО  і стануть основою для подальших ініціатив з посилення медичної стійкості у збройних конфліктах.

Як повідомляла АрміяInform, JATEC у співпраці з Командуванням Об’єднаних Збройних Сил Північноатлантичного альянсу з питань трансформації (ACT) оголосили проведення чергового NATO Innovation Challenge.

Майбутній конкурс спрямований на боротьбу із FPV-дронами на оптоволокні, які є однією з найбільш актуальних загроз сучасної війни. Вони стійкі до традиційних засобів радіоелектронної боротьби та становлять серйозний виклик як для Сил оборони України, так і сил Альянсу.

Конференція JATEC та Центру НАТО з військової медицини: крок до взаємосумісності України та Альянсу

Джерело: armyinform.com.ua