вологість:
тиск:
вітер:
У ЗСУ пояснили, для чого росіяни погрожують запуском ракети "Ярс"
Голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко вважає, що для російських окупантів використання міжконтинентальної балістичної ракети "Ярс" — метод залякування та масового ураження. Під час ефіру на каналі "Новини.Live" він нагадав, що ракета "Орєшнік" — один з різновидів МБР "Ярс", які можуть нести ядерні боєголовки. Саме цей фактор є основною загрозою та небезпекою.
"В іншому випадку це просто великий носій якогось заряду, який може завдати серйозних проблем. Але, враховуючи, що їхня вартість 50-100 млн доларів, на цю суму противник може ефективніше використати, наприклад, десять "Калібрів", собівартість якого в межах 7-11 млн, залежно від номенклатури спорядження і компонентів", — сказав Тимочко.
За його словами, ракети, які можуть нести ядерний боєзаряд, не відрізняються точністю, вони летять з великим відхиленням. Адже для ядерної зброї, радіус ураження якої сягає кількох кілометрів, похибки у 500 метрів не мають великого значення.
"Ядерний заряд — це вже ядерна зброя, це вже абсолютний інший рівень війни, абсолютно інший рівень реакцій, це набагато більше руйнувань. Проте дозволити собі розпочати ядерну війну Путін, який все життя збагачувався, як і його оточення, вони не наважаться, тому що це вже точно дорога в один кінець", — пояснив військовий, додаючи, що брязкання МБР — засіб залякування або "геноцидного удару".
Нагадаємо, в ніч на 19 травня росіяни планували здійснити "навчально-бойовий" запуск міжконтинентальної балістичної ракети РС-24 "Ярс", але не зробили цього . Чому саме — невідомо. Експерти тим часом нагадують про ситуацію у 2023-му, коли РФ вдвічі поспіль не змогла штатно запустити РС-24 "Ярс" — ракети постійно збивалися з курсу.

Новини рубріки

Венс: Переговори щодо війни в Україні зайшли в глухий кут
19 травня 2025 р. 18:06

«Лікувала» від служби — на Сумщині викрили медсестру-організаторку шлюбів для демобілізації
19 травня 2025 р. 17:53