вологість:
тиск:
вітер:
КНДР має до 20 МиГ-29, які тепер зможуть пускати клон AIM-120, хто та як міг допомогти з апгрейдом
Пропагандисти КНДР оприлюднили кадри візиту диктатора Ким Чен Ина на одну із авіабаз, де розміщені наявні у північнокорейських ВПС літаки МиГ-29 (до 20 одиниць) та Су-25.
При цьому було спочатку показано ракету класу "повітря-повітря", котра виглядає як клон американської ракети AIM-120 AMRAAM і входить тепер до складу озброєння північнокорейських МиГ-29. А потім було показано й сам факт пуску цієї ракети, що підтверджує факт проведеного апгрейду цих літаків КНДР.
Тут одразу виникає питання, звідки Північна Корея могла взяти відповідні технології для модернізації своїх МиГ-29. Перелік варіантів може виглядати очевидним, тобто Росія та Китай, але ж як при цьому відбувався перетік напрацювань між трьома диктаторськими країнами.
Навряд чи самі росіяни стали би спеціально "клонувати" для КНДР ракети типу AIM-120, тим більш неясно, чи попадали в руки російських окупантів уламки від AMRAAM. Але з іншої сторони, без підрядників з РФ північні корейці навряд чи змогли внести зміни по бортовій апаратурі своїх МиГ-29, які були отримані ще в 1980-хх роках від СРСР та до лютого 2022 року не проходили жодної модернізації.
В соцмережах висловлювались, що на фото вище ми можемо побачити насправді не клон AIM-120, а скоріше копію китайської ракети "повітря-повітря" типу PL-12. Версія цілком має право на існування, але далі нюанс в тому, що Китай не має на озброєнні МиГ-29.
Тому логічно припустити, що інтеграція китайських ракет до складу озброєння радянських винищувачів все ж могла вимагати участі російських спеціалістів. Що в свою чергу демонструє роботу доволі специфічного конгломерату по лінії "Північна Корея - Китай Росія".
Далі варто зауважити, що лише у жовтні 2024 року були перші повідомлення про відправку пілотів з КНДР для навчання у Росії , а в грудні минулого року – що Кремль може передати своїм північнокорейським сателітам бойові літаки типів МиГ-29 та Су-27 в обмін на солдат.
Поки що можемо спостерігати хіба що модернізовані "МіГ-и" у військово-повітряних силах КНДР. Але цілком можливо, що за певний час Північна Корея може отримати більш потужну авіатехніку від Росії та Китаю як інших учасників "Осі Зла".

Новини рубріки

Міг плавати, але згорів на залізниці — провалилася російська атака на «ракушці»
19 травня 2025 р. 22:04

Україна не буде виводити війська з власних територій - Президент
19 травня 2025 р. 21:56