вологість:
тиск:
вітер:
У ЗСУ створили першу штурмову роту на мотоциклах, проте аналітики не в захваті
У складі 425-го окремого штурмового полку "Скала" сформували першу в історії Збройних сил України штурмову мотоциклетну роту. Її основне завдання ‒ оперативне проривання до ворожих позицій, участь у штурмових діях і швидка зміна напрямку атаки. Однак аналітики й військові експерти не дійшли єдиної думки щодо доцільності та ефективності такого підходу в умовах сучасної війни, який вже застосовують і в російській армії .
Зауважимо, раніше російські окупаційні війська замість звичних важких машин активно почали використовувати мотоцикли, багі, скутери і навіть самокати для просування на українські позиції.
Аналітики також нагадали, що російська армія активно застосовує мотоциклетні підрозділи в наступі, але результати таких атак часто були фатальними для загарбників. Зокрема, під час невдалої спроби штурму українських позицій біля Єлизаветівки росіяни використали близько ста мотоциклів, однак їх усіх знищили воїни ЗСУ.
"На перший погляд, подібні тактики виглядають безглуздими, адже мотоциклісти стають легкою мішенню для FPV-дронів та артилерії. Проте варто пам’ятати, як раніше насміхалися над іншими методами, які згодом стали буденністю ‒ від "сараїв" на танках до сіток проти дронів. І сьогодні вже українські сили тестують ці підходи на практиці", ‒ зазначили в DeepState.
Експерти вказують, що головною перевагою мотоциклів може бути не участь у штурмі, а саме мобільність: швидке прибуття на позиції, ротація, доставка провізії та спорядження. У певних умовах це може допомогти зберегти життя бійцям, які інакше мали би рухатися пішки або на більш габаритній техніці, котра є вразливішою до ураження.
"Поки що зарано говорити про ефективність цієї тактики. Залишається лише спостерігати за тим, як нова форма "кавалерії" приживеться на полі бою і чи отримає розвиток", ‒ додали аналітики.
Колишній начальник штабу 12-ї бригади спеціального призначення "Азов" Богдан Кротевич також поставив під сумнів доцільність створення штурмових мотоциклетних підрозділів. На його думку, цей підхід може виявитися надто небезпечним і малоефективним в умовах сучасної війни.
"Покажіть мені мотоциклетну штурмову роту, яка пережила більше двох штурмів, і хоча б половина особового складу залишилася в строю ‒ тоді я визнаю, що помилявся", ‒ заявив він.
Кротевич підкреслив, що в російській армії подібні тактики працюють за принципом одноразовості особового складу, оскільки Москва має майже необмежений мобілізаційний ресурс. На відміну від окупантів, Україна не має такої кількості людей, а тому не може дозволити собі необдумані наступальні дії.
"Мотоцикл ‒ цілком прийнятне рішення в обороні як засіб швидкої доставки бійців на позиції. Але зараз потрібно зосередитись не на штурмах, а на побудові оборони та формуванні резервів", ‒ наголосив він.
Нагадаємо, за оцінками американського Інституту вивчення війни (ISW), протягом останніх місяців російські окупанти почали масово використовувати мотоцикли під час штурмових операцій. Це дозволяє їм знижувати втрати від вогню ЗСУ, зокрема від артилерії та мінометів, а також скорочувати час перебування особового складу в зоні ураження. Крім того, мотоцикли є складнішою ціллю для операторів безпілотних літальних апаратів, оскільки вони мають менші розміри і вимагають використання більшої кількості FPV-дронів для їхнього знищення.

Новини рубріки

Нацгвардійці врятували пораненого побратима за допомогою наземного робота
21 травня 2025 р. 02:52

Умєров обговорив з міністром оборони Нідерландів пришвидшення військових постачань
21 травня 2025 р. 01:27

Бійці полку «Цунамі» за допомогою дронів відбили штурм росіян у Торецьку
21 травня 2025 р. 01:00