вологість:
тиск:
вітер:
Розкрито ціну легкого корвета Hisar для Румунії, який буде без протикорабельних ракет NSM
Стала відома вартість легкого корвета класу Hisar, який замовлений Румунією у Туреччині - близько 350 млн євро. При цьому мова йде про корабель, який самі турки класифікують, як патрульний, бо його можливості менші за корвет Ada, на базі якого він й створений.
Таку вартість озвучили, з опорою на власні джерела, у видання Defense Romania, яке дуже сильно критикує рішення закупити цей корабель.
Зокрема, головною проблемою названо те, що до корабля не будуть інтегровані протикорабельні ракети Naval Strike Missile, бо вони не сумісні з його системою управління боєм. І єдиним варіантом є розміщення їх в окремому контейнерному виконанні на вертолітному майданчику. А це унеможливить використання вертольота, що знизить можливості корабля.
Більше того, видання зазначає, що цілком могли побудувати аналогічні легкі корвети на своїх потужностях на верфі у Галац, що належить данській Damen. Саме там були побудовані для Пакистану, який також має чотири корвети класу Ada, патрульні OPV 2600.
І за інформацією видання, побудова корпусу корабля коштувала б 90 млн євро, а інтеграція західної системи управління боєм та ракет NSM ще б у 100 млн євро. Тобто, за 190 млн євро Румунія могла отримати кращий корабель, але видання не уточнює, чи включено у калькуляцію всі інші бойові системи та засоби, включно з засобами ППО.
З боку Defense Express зазначимо, що OPV 2600 від Damen та Hisar від ASFAT мають дуже схожі параметри: довжина 98,1 та 99,5 метрів, ширина 14,6 та 14,4 метра, водотонажність 2600 та 2300 тонн. При цьому данський OPV 2600 може мати вертикальні пускові комірки на додачу до пускових протикорабельних ракет.
І загалом, як вважають у румунському виданні, можливо новий президент (Нікушор Дан, який днями переміг на виборах) перегляне рішення щодо закупівлі турецького корабля. Але якщо це станеться, то це вже буде системною традицією. Бо раніше у Бухаресті двічі скасували купівлю повноцінних корветів , при цьому також не без політичного підґрунтя.
Зазначимо, що, як нещодавно виявилось, свого часу Румунія могла увійти у кооперацію з Україною у виробництві "Нептуна" . При цьому б тоді його інтеграція до Hisar не викликала б жодної складності, бо він інтегрований у корвети Ada ВМС України.

Новини рубріки

«Сезонне зростання активності» — на Донеччині морпіхи «стопорять» ворожі штурми
22 травня 2025 р. 21:35

Між ритмом і вогнем: шлях офіцера від бальної зали до бойового штурму
22 травня 2025 р. 21:07