вологість:
тиск:
вітер:
У 2025 році в Україні зросла кількість жертв і постраждалих через атаки РФ - Human Rights Watch
Як передає Укрінформ, про це йдеться у звіті організації.
У зведенні зазначається, що у період із січня по квітень цього року число жертв серед цивільного населення, зокрема кількість поранених, зросло на 57%, як порівняти з аналогічним періодом 2024 року.
Правозахисники дослідили чотири російських атаки по Україні у період з 1 лютого по 4 квітня цього року, унаслідок яких щонайменше 47 цивільних осіб загинули, ще 180 – зазнали поранень. Зокрема, звіт містить аналіз удару російської армії по житловому будинку у Полтаві фугасно-кумулятивною ракетою 1 лютого, ракетного удару РФ по місту Ізюм Харківської області 4 лютого, влучання 5 березня російського снаряду у дах готелю «Центральний» у Кривому Розі та атаку армії РФ на Кривий Ріг 4 квітня, коли загинули 20 цивільних осіб, зокрема дев’ятеро дітей.
У Human Rights Watch визнали усі розглянуті обстріли незаконними, оскільки вони щонайменше порушували заборону на невибіркові та непропорційні атаки , передбачену міжнародним правом.
«Російські збройні сили не спромоглися відрізнити цивільні об’єкти від військових або уникнути надмірних жертв серед цивільного населення, який можна було б очікувати внаслідок цих обстрілів, порівняно з будь-якою ймовірною військовою перевагою», – констатували в організації.
Такі удари, вчинені навмисно або з необережності, згідно з нормами міжнародного права є воєнними злочинами, наголосили правозахисники.
В організації підкреслили, що уряди держав, зокрема адміністрація президента США Дональда Трампа, у переговорах із Росією мають використовувати свої важелі впливу, щоб змусити Москву дотримуватися міжнародного гуманітарного права і припинити навмисні, не вибіркові та непропорційні атаки на цивільних осіб і цивільні об’єкти.
«Пріоритетом дипломатичних зусиль, спрямованих на припинення війни Росії в Україні, має бути захист цивільного населення та відправлення правосуддя за скоєні злочини», – сказала Белікс Віллє, асоційована директорка відділу криз і конфліктів HRW.
Вона пояснила, що це означає відсутність амністії для тих, хто вчинив тяжкі правопорушення норм міжнародного гуманітарного права, а також сприяння у проведенні подальших розслідування і притягнення до відповідальності винних у скоєнні воєнних злочинів та злочинів проти людяності.
Як повідомляв Укрінформ , 17 січня Human Rights Watch (HRW) заявила, що Росія у 2024 році продовжувала широкомасштабні атаки на українську енергомережу, цивільну інфраструктуру, а також посилювала тиск на жителів окупованих територій.
Фото: ДСНС

Новини рубріки

Ще дев'ятьох дітей вдалося повернути з окупованих територій
22 травня 2025 р. 22:17

Розламали навпіл — вороже розвідувальне «крило» луснуло після влучання
22 травня 2025 р. 22:02