вологість:
тиск:
вітер:
Виробник IRIS-T створює свій береговий ракетний комплекс, чи можна буде туди інтегрувати Р-360 "Нептун"
Німецька оборонна компанія Diehl Defence, котра відома як виробник зенітно-ракетного комплексу IRIS-T, працює також над створенням власного берегового ракетного комплексу. Це доволі цікавий момент, бо зараз збройні сили Німеччини не мають берегові установки під ПКР, тобто по цій ніші у них є вакуум.
На цьому тлі логічно виникає питання про те, чи можна буде в цю німецьку розробку інтегрувати вітчизняну протикорабельну ракету Р-360 "Нептун", і наскільки тут взагалі широкий простір для можливої кооперації українського та німецького ОПК. Тим більш, що певний засновок для цього є.
Портал European Defense Review пише про те, що Diehl Defence в рамках оборонної виставки LIMA 2025 презентувала макет перспективної берегової ракетної системи Coastal Defence Launcher. Базова особливість – заявлена можливість інтеграції різних протикорабельних ракет за модульним принципом, в першу чергу розглядається RBS15 Mk3.
Заплановані строки та можливий потенційний покупець по цьому проекту поки що не розкриваються. Передбачається, що до складу однієї батареї можуть входити кілька мобільних пускових установок на чотири ПКР кожна, кілька ТЗМ та одна РЛС.
Від Defense Express акцентуємо на таких моментах. ПКР типу RBS15 Mk3 має стартову масу 800 кілограмів та довжину корпусу в 4,35 метрів. Якщо ж виходити із характеристик базового варіанту протикорабельної ракети Р-360 "Нептун", то там стартова маса 870 кілограмів та довжина корпусу в 5,5 метрів.
Тобто є наочна різниця по стартовій масі та довжині корпусу обох типів ПКР, тому на перший погляд стає відкритим питання про те, наскільки реально інтегрувати наш "Нептун" в німецький Coastal Defence Launcher. Але з іншої сторони, цей німецький береговий ракетний комплекс ще тільки перебуває на початкових стадіях розробки, тому ще цілком є можливість для відповідної кооперації та зробити Р-360 "Нептун" елементом майбутньої системи від Diehl Defence.
Тим більш, що різниця по стартовій масі та довжині корпусу ракет - це не та проблема, коли постає питання про те, наскільки реально інтегрувати наш "Нептун" в німецький Coastal Defence Launcher. Бо тут одразу виникає питання скоріше про систему управління вогнем та відповідне вдосконалення програмного забезпечення.
Але якщо далі зважити на те, що RBS15 Mk3 має дальність стрільби максимум 200 кілометрів, а у Р-360 "Нептун" навіть офіційна мінімальна - 280 кілометрів, то очевидно, що інтеграція нашої ПКР дасть більшу дальність ураження цілей, тому вартуватиме усіх затрачених на цей процес зусиль.

Новини рубріки

«Агенція оборонних закупівель» отримала право фінансувати супровідні послуги — Гліб Канєвський
23 травня 2025 р. 18:45

«Бʼється там, де справді найскладніше» – Президент відзначив заслуги морської піхоти
23 травня 2025 р. 18:17