вологість:
тиск:
вітер:
Україна та РФ провели перший етап обміну "1000 на 1000": фото та відео
Перший етап відбувся в п'ятницю - додому повернулися 390 українців. Президент Володимир Зеленський повідомив, що обмін продовжиться в суботу та неділю. Він висловив подяку всім, хто допомагає повернути українців і зазначив, що країна продовжить дипломатичну роботу, щоб такі кроки відбувалися регулярно.
Серед звільнених - 270 військовослужбовців і 120 цивільних. Це бійці Збройних сил України, ВМС, Десантно-штурмових військ, Сил територіальної оборони, Національної гвардії та Державної прикордонної служби. Вони захищали країну на Донецькому, Луганському, Харківському, Запорізькому, Херсонському напрямках, а також у Чернігівській, Сумській та Київській областях. Звільнено 387 чоловіків і трьох жінок. Після повернення всі вони пройдуть медичне обстеження, отримають допомогу з фізичної та психологічної реабілітації, виплати за час, проведений у полоні, і підтримку для повернення до мирного життя.
Домовленість про обмін було досягнуто 16 травня 2025 року в Стамбулі - це була перша за три роки зустріч представників України та Росії. Українську делегацію очолював міністр оборони Рустем Умеров, російську - Володимир Мединський. За даними телеканала CNN, ініціатором угоди виступила Туреччина. Після домовленостей почалася активна підготовка: формувалися списки, забезпечувалася необхідна інфраструктура, організовувався медичний супровід.
Президент Зеленський підкреслив, що формат "1000 на 1000" стосується виключно обміну військовополоненими. Він додав, що Україна виступає проти обміну цивільних осіб, зокрема дітей, на військових. За його словами, повернення цивільних має відбуватися без умов.
Раніше Соцпортал писав про історію українського правозахисника Максима Буткевича , який провів понад два роки в російському полоні. Максим у РФ був засуджений до 13 років за сфабрикованою справою, де стверджувалося, що він - екстреміст, який керував загоном ультраправих радикалів. Ці звинувачення шокували всіх, хто знав Максима. Він десятиліттями був правозахисником, співзасновником організації "Без кордонів" і одним із небагатьох людей в Україні, які дбали про долю шукачів притулку, біженців, іноземних студентів, що стикалися зі свавіллям, брутальністю та проявами нетерпимості. Він також допомагав політичним біженцям, які випливають від авторитарних режимів, насамперед путінського.

Новини рубріки

Бійці ТГР «Вугледар» уразили 5000-й БПЛА противника — ювілейною «пташкою» став Орлан-10
23 травня 2025 р. 22:04

На Закарпатті митник вирішив заробити на «контрабанді» ухилянтів — ДБР
23 травня 2025 р. 22:04

На Київщині та у низці областей оголосили повітряну тривогу
23 травня 2025 р. 21:47