Чому не збереглися зенітні ракети на 800 км проти Ту-95, хто першим збив вертоліт FPV-дроном та інші новини тижня

25 травня 2025 р. 14:17

25 травня 2025 р. 14:17


Пропонуємо ознайомитися з оглядом подій та матеріалів тижня, короткий опис яких ми зібрали для вас у цій статті.

Зброя для Європи

Країнам Європи доведеться "інвестувати" у свою безпеку близько 1 трлн доларів у тому випадку, якщо Сполучені Штати зрештою приймуть рішення остаточно відмовитися від участі у забезпеченні безпеки Європи, з цього трильйону суто на закупівлю озброєння припадатиме понад 340 млрд доларів.

озброєння зброя Європа США

Розповідаємо, якщо США підуть, то Європі доведеться негайно купити 400 літаків й 600 танків, не рахуючи іншу зброю на понад $300 млрд .

Ракети для Європи

І продовжуючи тему озброєння Європи, то їй також знадобиться близько трьох тисяч крилатих ракет повітряного і тисячу двісті морського базування, а також декілька десятків пускових під ракети наземного базування - це власне про мінімум, який повинна мати Європа для закриття усіх "дірок", які виникнуть.

Пуск крилатої ракети Tomahawk із Typhoon

Тож якщо Європа зможе дивом отримати хоча би 4200 крилатих ракет, що з того зможе долетіти до Москви .

Індія та Rafale

Індія раптом вирішила розкритикувати французькі винищувачі Rafale, причому дісталося виробнику Dassault Aviation у контексті навіть підриву обороноздатності країни.

Rafale ПС Індії

Розповідаємо, як у У Індії бідкаються, що Франція відмовляється надати початковий код Rafale і навіть погрожують "костилем" .

Зенітні ракети Bomarc

Зенітна ракета CIM-10 Bomarc минулого сторіччя перебувала на озброєнні Сполучених Штатів та Канади і загалом є найбільш далекобійною зенітною ракетою в історії із дальністю аж у 800 км, і вона створювалася для захисту від радянських стратегічних бомбардувальників Ту-95 тощо.

Стартова позиція CIM-10 Bomarc

Розповідаємо, чому сьогодні західні країни не мають аналога такої ракети .

FPV дрон проти гелікоптера

Українські військові є піонерами у розвитку застосування дронів на полі бою, багаторазово закріпивши за собою звання перших, але на цей раз, схоже, що Сили оборони України випередили. При цьому зробили це партизани з М'янми, так звана "Армія незалежності Качин".

Як мінімум, на відео знято атаку FPV-дроном вертольота Ми-17 хунти М'янми у районі міста Банмо у штаті Качин на півночі країни 20 травня. На ньому зафіксовано, що атака дроном відбулась під час висадки вертолітного десанту, і машина у цей час була у повітрі.

Чому не збереглися зенітні ракети на 800 км проти Ту-95, хто першим збив вертоліт FPV-дроном та інші новини тижня

Джерело: defence-ua.com

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua