вологість:
тиск:
вітер:
Скільки сотень стелс-бомбардувальників B-21 Raider за 700 мільйонів кожен, потрібно США
Нещодавно США здійснили операцію "Опівнічний молот" мета якої було знищити ядерні об’єкти Ірану. В цій операції було залучено 9 стелс-бомбардувальників B-2 та ще неймовірна кількість інших літаків.
Про що тут можна казати, якщо тільки у відволікаючому маневрі для цієї операції, брали участь 145 різних літаків, включно з трьома B-2. Це була дуже масштабна операція, проте її результат викликає сумніви та ймовірно США не "добомили" Іран .
Загалом для проведення такої операції в Ірані не так потрібні саме у стелс-бомбардувальники, адже можна взяти в прилад Ізраїль, винищувачі якого спокійно літають у повітряному просторі Ірану. Але навіть для цієї операції знадобилась майже половина всіх стелс-бомбардувальників США, бо загальний авіапарк B-2 складає всього 20 одиниць.
А тепер варто поглянути на Китай, який наразі є найбільш ймовірним супротивником США. Вони мають значно більшу площу, набагато більше військових об'єктів та підземних бункерів, і набагато більше систем ППО які до того ж потужніші ніж ті, що мав Іран.
За умови війни з Китаєм, США знадобиться набагато більше стел-бомбардувальників ніж вони наразі мають. Для заміни B-2 у США розробляють B-21 Raider, яких вони планують придбати понад 100 одиниць.
Проте навіть такої кількості для ударів по Китаю буде замало . У Вашингтоні вже лунали оцінки у понад 200 літаків, а колишній радник Трампа з національної безпеки Роберт Чарльз О’Браєн повідомив, що через загрозу з боку Пекіну необхідно взагалі 300-400 бомбардувальників B-21 Raider.
Також раніше генеральний директор компанії розробника цих бомбардувальників - Northrop Grumman Кеті Ворден зазначила, що попри те, що повітряні сили США публічно заявили про плани закупити щонайменше 100 бомбардувальників B-21 Raider, питання закупівлі значно більшої кількості цих літаків все ще залишається актуальним, а загалом дискусії по ньому тривають вже не один рік.
Загалом дискусії на цю тему тривають вже не один рік, але цілком ймовірно, що результат операції "Опівнічний молот" поставить крапку у цих розмовах. Загалом у США вже давно розуміють, що у випадку великої війни їм знадобиться багато стелс-бомбардувальників.
Так, ще під час розробки бомбардувальника B-2, США збирались замовити одразу 165 одиниць. Проте через кінець Холодної Війни та розвал Радянського Союзу замовлення скоротили аж до 21 літака, через що загальна ціна за один B-2 з урахуванням вартості розробки, перетнула позначку в 2 мільярди доларів.
І тут постає питання, а скільки будуть коштувати США ці 200 B-21 Raider, бо вони точно значно дорожчі за будь-який винищувач та чи "потягнуть" вони їх.
У 2022 році прототип B-21 Raider коштував 692 мільйони доларів, тому якщо рахувати від цієї суми та враховувати інфляцію, загальна вартість 200 літаків перетне позначку у 150 мільярдів доларів. Але тут варто врахувати, що одиничний прототип буде значно дорожчий за серійну модель, до того ж якщо США замовлять одразу таку велику кількість, то ціна буде ще меншою.
І тут вже виникає інша проблема, а скільки США буде коштувати утримання такої кількості стелс-бомбардувальників, бо річна вартість утримання всього авіапарку B-2 понад 1 мільярд доларів, а одна польотна година оцінюється від 65 до 130 тисяч доларів.

Новини рубріки

Зрадника, який наводив російські «КАБи» по Донеччині, отримав вирок
01 липня 2025 р. 21:56

Передова — не шиномонтажка: «Буревій» знищив ворожий танк, що зробив фатальну зупинку
01 липня 2025 р. 21:56