вологість:
тиск:
вітер:
Конкурент "Лютого": далекобійних FP-1 стає все більше й вони проривають навіть ППО Москви - атака заводу у Краснозаводську
Ранком 7 липня українські далекобійні дрони здійснили успішну атаку по російському військовому підприємству "Краснозаводский химический завод" (КХЗ), що лише у 70 км від Москви.
Це підприємство більш відоме, як виробник патронів, в першу чергу у 12 калібрі та капсюлів. Але відомо про те, що цей завод також відповідав за спорядження гранат та виробництво спеціального піротехнічного поліцейського оснащення. Водночас з 2022 року цей завод міг почати випуск іншої схожої продукції, наприклад, спорядження бойових частин.
На наявних кадрах, що знімають місцеві, зафіксовано, як проліт дронів, так і їх успішні численні влучання по території заводу у Краснозаводську. Загалом нарахували до семи вибухів.
Саме завдяки цим кадрам також стало можливо ідентифікувати модель українських дронів, що були залучені до атаки. Мова йде про дрон FP-1, який публічно показали не так давно - лише у травні. Серед його оголошених характеристик - дальність польоту до 1600 км та бойова частина до 120 кг.
Зазначимо, що на відео з землі він може бути схожий на "Лютий", бо обидва дрони створені за двобалковою схемою ("рама") та мають з'єднане перевернуте V-подібне оперення. Але FP-1 на відміну від "Лютого" має пряме широке крило та вузький фюзеляж. Раніше можливо було відрізняти дрони й за рахунок шасі, бо у FP-1 реалізовано старт із твердопаливним прискорювачем, але на останніх відео можливо помітити, що й "Лютий" тепер літає без шасі .
Ця атака важлива ще й тим, що уражений "Краснозаводский химический завод" знаходиться у зоні прикриття московської системи протиповітряної оборони. Сам Краснозаводськ знаходиться поряд із так званим "Московським великим кільцем", це кільцева автодорога, так звана "бетонка", яка була побудована у 50-х роках для логістики позиційних районів ППО столиці СРСР. З того часу вона й залишається першою лінією системи протиповітряної оборони самої Москви.
Але попри це FP-1 не лише прорвався до цілі, яка знаходиться на північ від Москви, на наявних кадрах не видно та не чути роботу відповідних засобів ППО. Більше того, це вже не перша атака цього дрона по цьому району. Бо у ніч на 4 липня ці самі українські далекобійні дрони атакували "Научно-исследовательский институт прикладной химии" у місті Сергієв Посад , яке лише у 12 км від Краснозаводська.
Тобто мова йде про вже стабільний результат, коли українські дрони на постійній основі можуть атакувати російські військові підприємства у Підмосков'ї. При цьому FP-1, за рахунок більш потужної бойової частини вже може ефективно застосовуватись проти подібних промислових об'єктів.

Новини рубріки

ЗСУ відбивають 80% атак завдяки БпЛА: військовий про куп'янський напрямок
07 липня 2025 р. 14:15

Під час розмови з Трампом Зеленський говорив про заміну посла у США — Bloomberg
07 липня 2025 р. 14:12

На Миколаївщині горить склад боєприпасів: Сили оборони назвали ймовірну причину
07 липня 2025 р. 13:49